اخبار مرتبط

مدیر کل امور مالیاتی استان قزوین روز شنبه در خصوص شرایط استفاده از بخشودگی جرایم، گفت: این سازمان در سال رونق تولید به منظور حمایت از فعالان اقتصادی، رعایت اصل تکریم ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی مودیان مالیاتی در خصوص بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۲۷ بهمن سال ۸۰، مواد ۱۶۹، ۱۹۰، ۱۹۳، ۱۹۷ و ۱۹۹ قانون مالیات‌های مستقیم و مواد ۲۲ و ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مودیان اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی تصمیم گیری کرده است.
مصطفی پورامیدی افزود:مودیان مالیاتی در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده شامل اصل بدهی و جرایم غیر قابل بخشش تا پایان سال جاری در اجرای مقررات ماده ۱۹۱ قانون مالیات‌های مستقیم به عنوان مودی خوش حساب مورد بخشودگی قرار می گیرند.
این مسئول مالیاتی استان یادآور شد: مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع مرتبط در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از اول تا آخر آبان ماه معادل ۹۸ درصد و برای سایر مودیان ۹۶ درصد، مورد بخشودگی قرار می گیرند.
پورامیدی اضافه کرد: در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از اول آذر ماه امسال تا پایان سال‌جاری برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط به ازای هر ماه معادل ۲ درصد و برای سایر مودیان معادل چهار درصد بخشودگی موضوع بند ۲ کسر می‌شود.
وی با بیان اینکه میزان بخشودگی جرایم براساس تاریخ پرداخت مانده بدهی قطعی شده هر یک از سال ها خواهد بود، تصریح کرد: برای بخشودگی جرایم در اجرای این بخشنامه، مودیان یاد شده باید درخواست بخشودگی جرایم را به اداره امور مالیاتی تسلیم کنند تا در اجرای این بخشنامه مورد بخشودگی قرار گیرند.
این مسئول اضافه کرد: مودیان یاد شده که قبل از ابلاغ این بخشنامه نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده خود اقدام کرده‌ باشند می‌توانند درخواست بخشودگی جرایم خود را حداکثر تا ۲۰ اسفند امسال به ادارات امور مالیاتی تسلیم نمایند تا مورد بخشودگی قرار گیرتد.

۶۱۰۱*۸۰۵۴
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.