با تماس استاندار قزوین، شبانه‌روزی شدن یک مرکز اورژانس اجتماعی عصر امروز در استان کلید خورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، با توجه به همت اداره کل بهزیستی استان قزوین مبنی بر شبانه‌روزی شدن خط تلفن 123 اورژانس اجتماعی، عصر امروز و با تماس تلفنی عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین با خط تلفن 123، شبانه‌روزی شدن یک مرکز اورژانس اجتماعی در قزوین کلید خورد.

در حال حاضر در استان قزوین هشت اورژانس اجتماعی فعال است و برنامه مسئولان این است که تمام شهرستان‌های استان قزوین از این اورژانس بهره‌مند شوند.

کنترل و کاهش بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی، جایگزینی مداخلات روانی و اجتماعی به جای مداخلات انتظامی و قضائی، پیشگیری از وقوع جرم و ارتقای توانمندی افراد در معرض آسیب نیز اهداف اورزانس اجتماعی در جامعه عنوان شده است.

طبق اذعان کارشناسان، اورژانس اجتماعی 123 در مقوله‌هایی مانند تهدید به خودکشی‌ها، خشونت‌های خانگی اختلافات خانوادگی، کودک‌آزاری، سالمند‌آزاری، دختران و پسران فراری، کودکان کار و خیابانی، زوجین متقاضی طلاق مشکلات مربوط به افراد دارای اختلال هویت جنسی، زنان آسیب دیده، افراد بازمانده از تحصیل  ورود یافته و در کاهش آسیب و کمک به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب گام بر می‌دارند.

مردم استان قزوین می‌توانند در صورت بروز و یا مشاهده هر نوع آسیبی که بتواند به فرد آسیب‌دیده و یا در معرض آسیب کمک کند، با اورژانس اجتماعی 123 تماس گرفته و به کاهش و یا رفع آسیب‌ها مسؤولان استان را یاری رسانند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.