رئیس منطقه آسیا-اقیانوسیه شوراى جهانی صنایع‌دستی گفت: سعدالسلطنه مجموعه‌ای است که اقلام مختلف صنایع‌دستی در این مجموعه موجود است و مطمئنا اگر این مجموعه تکمیل شود به یک مجموعه جهانی تبدیل شده و فستیوال‌های جهانی را می‌توان در این مجموعه برگزار کرد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا در قزوین، غاده هیجاوی رئیس منطقه آسیا-اقیانوسیه شوراى‌جهانی صنایع‌دستی در دیدار با عبدالمحمد زاهدی که در دفتر استاندار برگزار شد بیان کرد: آنچه امروز در قزوین دیدم نه تنها برای تجارت بلکه برای ارائه صنایع‌دستی است که ورکشاپ‌های خوبی آموزش داده می‌شود و در این فضا، کافه‌های جذاب که بخشی از فرهنگ ما به شمار می‌رود به چشم می خورد.

وی گفت: مردم زیادی را در حال رفت و آمد در بازار قزوین دیدم و با توجه به اینکه در دنیای معاصر زندگی می‌کنیم، در این بازارچه صنایع‌دستی قزوین، حشر و نشر مردم باهم زیاد است.

رئیس منطقه آسیا-اقیانوسیه شوراى جهانی صنایع‌دستی اظهار کرد: میراث فرهنگی باید این بخش‌ها را حمایت کند تا بتوانیم مجموعه ای تکمیل شده از صنایع دستی در فضایی تاریخی داشته باشیم و در همین راستا می‌توانیم آن را به عنوان بازارچه جهانی ثبت کنیم.

هیجاوی عنوان کرد: در شورای جهانی صنایع‌دستی من یک عضو هستم و بسیار تحت تأثیر این مجموعه قرار گرفتم و تلاش میکنم در شروع بهره‌برداری کل مجموعه سعدالسلطنه در قزوین حضور داشته باشم.

وی افزود: به خاطر داشتن چنین مجموعه زیبایی به مردم قزوین تبریک می‌گویم و مطمنم اگر این مجموعه تکمیل شود مزایای بسیاری برای استان قزوین و کشور ایران خواهد داشت که قطع به یقین مشابه آن در جهان وجود ندارد.

رئیس منطقه آسیا - اقیانوسیه شوراى جهانی صنایع‌دستی تصریح کرد: سعدالسلطنه مجموعه‌ای است که اقلام مختلف صنایع‌دستی در این مجموعه موجود است و مطمئنا اگر این مجموعه تکمیل شود به یک مجموعه جهانی تبدیل شده و فستیوال‌های جهانی را می‌توان در این مجموعه برگزار کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.