به گزارش ایرنا، علیرضا خزائلی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ثبت نام اولیه پنجمین دوره دریافت نشان ملی مرغوبیت محصولات صنایع دستی تا پایان اردیبهشت ماه در حوزه معاونت صنایع دستی و هنر‌های سنتی شهر قزوین و نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان‌ها انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: در همین راستا، هنرمندان و تولیدکنندگان باید ظرف مدت 2 ماه تقاضانامه مربوطه را مطابق با دستورالعمل ابلاغی تکمیل و آثار هنری و اطلاعات مربوط به آن‌ها را در قالب لوح فشرده به دبیرخانه دوره تحویل دهند.
خزائلی تصریح کرد: هنرمند و یا تولیدکننده باید آثار خود را نیز به دبیرخانه تحویل دهد.
وی اظهار داشت: به دنبال این رویداد، نشست اولیه کمیته داوری نشان ملی مرغوبیت و انتخاب آثار برتر صنایع دستی قزوین با هماهنگی سازمان مرکزی و با حضور نماینده سازمان و کارشناسان مربوطه در محل معاونت صنایع دستی استان قزوین برگزار خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری قزوین یادآور شد: معیارهایی چون مرغوبیت، اصالت، نوآوری، قابلیت بازاریابی و 2 پیش شرط احترام به ارزش‎های محیط در به کارگیری مواد و تکنیک‌های تولید و مسئولیت اجتماعی تولیدکننده از موارد مهم در قضاوت داوران برای انتخاب بهترین اثر به شمار می‌روند.
خزائلی افزود: هنرمندان دارای نشان ملی مرغوبیت باید برای خلق و تولید آثار هنری خود معیار‌ها و پیش شرط لازم را رعایت تا ضمن بهره‌مندی از امکان فروش بهتر آثار، بتوانند از تسهیلات مرتبط استفاده کنند.
استان قزوین دارای حدود 6 هزار هنرمند و تولیدکننده صنایع دستی است.
آینه کاری، گره چینی، جاجیم، مسگری، بافتنی های سنتی، سرمه دوزی، پن بافی،پاپیه ماشه و موج بافی از هنرهای دستی قزوین به شمار می روند.
3013
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.