اخبار مرتبط

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین از شهروندان خواست با توجه به حجم بارندگی ها و طغیان رودخانه ها فردا 13 فروردین در حاشیه رودخانه ها اتراق نکنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مصطفی صالحی که در ستاد مدیریت بحران استانداری مستقر است، افزود: بارندگی های گسترده در روزهای اخیر موجب شده است که رودخانه ها و مسیل های استان پر از آب شده و به مرز طغیان برسند.

این مسئول ادامه داد: مردم می توانند برای آیین سنتی 13 بدر در شهر قزوین به بوستان فدک و در سایر شهرها در پارک ها و مکان های امن حضور یابند.

وی افزود: با توجه به خطرات احتمالی حجم گسترده بارندگی ها از شهروندان درخواست می شود 13 فروردین ماه در حریم رودخانه ها اتراق نکنند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها از شهرداری ها نیز درخواست کرد با توجه به آبگرفتگی شهرها نسبت به جمع آوری پسماندهای ناشی از سیلاب ها اقدام کرده و معابر شهرها را در اسرع وقت پاکسازی نمایند.

صالحی اضافه کرد: شهرداران همچنین آمادگی لازم را برای مقابله با بحران های وجود سیلاب های احتمالی در روزهای آینده داشته باشند.

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری قزوین افزود: میزان خسارت های وارد شده به شهرهای استان در حال جمع آوری و بررسی است و در صورت تکمیل شدن متعاقبا اعلام خواهد شد

صالحی در پایان اضافه کرد: تا بازگشت به وضعیت عادی، کلیه شهرداران برای مقابله با بحران های احتمالی تا پایان هفته جاری در آماده باش کامل باشند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.