قدرت الله مهدیخانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهرها شامل قزوین، محمدیه، الوند، آبیک، بیدستان، شریفیه،محمود آباد نمونه، آبگرم، شال، اسفرورین و خرمدشت
هستند.
این مسئول گفت: دست کاری های انجام شده در طبیعت بویژه در کنار بستر رودخانه ها و مسیل ها و توسعه نامتوازن و بدون توجه به الزامات حوزه مدیریت بحران موجب شده تا شهرهای ما در معرض سیل قرار داشته باشند.
وی اظهار داشت: علاوه بر شهرهای یاد شده 58 روستای استان قزوین از جمله در مناطقی از الموت و طارم سفلی و بوئین زهرا در معرض سیل قرار دارند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین در ادامه با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بروز سیلاب در استان طی هفته جاری،گفت: به محض دریافت هشدار هواشناسی در خصوص احتمال بروز سیلاب، در سطح گسترده به مردم و همچنین فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها و پایگاه های بسیج موضوع را اطلاع رسانی کردیم.
وی اظهار داشت: روز گذشته نیز نشست اضطراری مدیریت بحران به ریاست استاندار تشکیل شد و نهمیدات لازم به منظور پیشگیری و کاهش خسارت در صورت بروز حوادث غیرمترقبه اتخاذ شد.
این مسئول با بیان اینکه 1550 نیرو به همراه 500 دستگاه ماشین آلات شامل راهداری، جمعیت هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی ها و پلیس راه به شکل مستقیم زیرنظر مدیریت بحران استان به فعالیت می پردازند،اظهار داشت: در صورت نیاز و مطابق با قانون از ظرفیت دیگر دستگاه ها و حتی بخش خصوصی نیز می توانیم بهره بگیریم.
3013
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.