به گزارش ایرنا، علیرضا آوایی روز سه شنبه در جریان بازدید از سازمان تعزیرات حکومتی استان قزوین، افزود: در این شرایط به جای اینکه نوک حمله را متوجه آنها کنند به دولت که زیر فشار است و دشمنان همه مبادلات بانکی را با مشکل مواجه کرده اند حمله می شود.
وی اضافه کرد: من اگر در دولت نیز حضور نداشتم خط مشی من همین بود چون همه انسان هستیم و لازمه کار ما انصاف است.
این مسئول گفت: امسال شرایط ویژه ای در قیمت ها با نوسانات بازار و ارز ایجاد شد و خیلی هم به دولت در این زمینه حمل شد ولی هرگز دفاع مطلق نمی کنم و نمی گویم در تصمیم گیری ها هیچ اشتباهی نبوده است ولی حقیقتا منصفانه با دولت رفتار نمی شود.
آوایی افزود: این دولت با اندکی تغییرات تقریبا همان دولت یازدهم است و آیا در آن دولت نرخ ارز ثابت یا متغییر بود؟ و آیا در آن دولت نرخ ارز سیر صعودی یا کنترل شده بود؟ و اگر دولت ضعیف بود باید در آن دولت نیز این اتفاقات می افتاد.
وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود گفت:سازمان تعزیرات حکومتی کار بسیار سختی را پیش رو دارد و باید در بررسی پرونده های ارجاع شده با دقت بسیار زیادی عمل کرده و مبادا آبروی چندین ساله یک فرد را با یک تصمیم گیری از میان ببرد.
آوایی اضافه کرد: یکی از آفات کار تعزیرات حکومتی،دادگستری و... عادی شدن کار است به گونه ای که برای قضات صدور حکم دستگیری،قرار بازداشت و بازرسی منزل عادی می شود در حالیکه هر کدام از این تصمیات یک زلزله در یک طایفه و خانواده ایجاد می کند.
وی افزود: ایجاد یک سوء سابقه و جریمه کردن یک بازاری،فرستادن یک دعوت نامه و احضاریه به تشکیلات قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی برای این مجموعه ها عادی است در حالیکه کل اعتیار یک نفر را از بین می برد.
آوایی خاطر نشان ساخت:بسیاری از بازاری ها با سرمایه آبروی خود در بازار کار می کنند و گاهی وقت ها با یک حکم و کم دقتی آبروی 40 ساله یک نفر در عرض پنج دقیقه از میان برده می شود.
وزیر دادگستری گفت: از مجموعه تعزیرات حکومتی استدعا می کنم با مراعات و دقت تمام و توجه به آثار و عوارض تصمیمات خود برای صدور حکم اقدام کنند به ویژه آنجا که باید قانونا پلاکارد بر محل کسبی نصب شود چون این کار دقیقا شبیه خلع لباس از یک معمم و مرگ است.
وی اضافه کرد: باید حد متعادل را در این قضیه نگاه داشت و تجربه نشان داده است که هرکس با بی احتیاطی آبروی مردم را از میان برد؛ آبروی وی نیز در هر رده ای که بوده از میان رفته است.
وزیر دادگستری افزود: این دنیا بازتاب رفتار ما است و اگر با مردم دلسوزی کردیم با ما دلسوزی می کنند و اگر با بی پروایی آبروی مردم ریخته شود بی باکانه آبروی ما ریخته خواهد شد.
وی گفت: در این شرایط به ویژه در ایام عید مردم متوقع هستند که کمک کنیم و باید در گشت های مشترک شما با سازمان های مختلف با زحمت مضاعف برای رفع فشارها و مشکلات مردم تلاش شود تا مردم گرانفروشی را تحمل نکنند.
آوایی اضافه کرد: از سوی دیگر نباید فضاهای سیاسی و اجتماعی مجموعه تعزیرات حکومتی را در قضایای هیجانی قرار دهد و به گونه ای رفتار شود که در نهایت به خود مردم ظلم صورت گیرد.
وی افزود: محدوده اختیارات ما در حوزه شرع و قانون است و سلایق مدیر، جو جامعه و رسانه ها نمی توانند برای ما معیار عمل باشند.
وزیر دادگستری خاطر نشان ساخت:ما نباید هیچگاه شرافت حرفه ای و وجدان خود را از دست بدهیم و بدانیم باید یک عمر با تصمیمات خود زندگی کنیم.
6101
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.