مرتضی موسی خانی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه رویداد استارتاپی صنایع کوچک با رویکرد صنایع با فناوری بالا (هایتک) که در شهرک کاسپین برگزار شد،افزود: ما به سرعت درحال از دست دادن فرصت‌ها هستیم و نباید منابع کشور را به گونه ‌ای صرف کنیم که همه رضایت داشته باشند چون منابع محدود و نیازها نامحدود بوده و لازم است منابع مالی مبتنی بر توسعه دانش صنعتی توزیع شود.
وی اضافه کرد: نقش دانش نرم افزار در دنیای جدید به عنوان نیروی پیشرانه صنعت بر هیچ کس پوشیده نیست و امروز کشورهای توسعه یافته نظیر آمریکا با بهره‌مندی از تکنولوژی و صنایع هایتک، جنگ ها و انحصارات جدیدی را ایجاد کرده و به وسیله این شبکه عظیم در حال سازماندهی مبادی اقتصادی هستند.
موسی خانی اظهار داشت: نگاه ما به دانش نرم افزار و هوش مصنوعی باید در سطح جهانی باشد و تا جای ممکن باید از آنلاین فروشی فاصله بگیریم تا فضایی رقابت پذیر برای کشورمان ایجاد کنیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تاکید کرد: تعمیق دانش نرم افزاری و تکنولوژی هایتک، نیازمند توجه به هوش جوانان است که باید مورد توجه سیاست‌گذاری های کلان در کشور قرار گیرد.
موسی خانی تصریح کرد: دنیای کسب و کار به جایی رسیده که اگر بخواهیم شرکت اپل را بخریم باید 72 سال نفت بفروشیم که اگر چنین قدرتی در کشور وجود داشت، هرگز تحریم پذیر نبودیم.
وی ادامه داد: تهدیدات حوزه اقتصاد و سیاست اقتضا می‌کند تا همواره سرعت پیشرفت صنعتی و اقتصادی را افزایش دهیم و به نوعی لازم است که جرات استراتژیک را در بدنه مدیریت صنعتی و اقتصادی جامعه جاری سازیم.
اولین رویداد استارت آپی صنایع هایتک (فناوری بالا) قزوین با همکاری شرکت شهرک های صنعتی و دانشگاه آزاد اسلامی از سه شنبه هفته جاری با حضور 150 نخبه، پژوهشگر و فعال صنعتی آغاز شده است.
استارتاپ ها شامل شرکت های نوپا و کوچکی هستند که با یک ایده جدید و خلاقانه کار خود را آغاز می کنند و در مدت کوتاهی از رشد بسیار بالایی برخوردار می شوند.
9925*3013
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.