به گزارش ایرنا، علی فرخزاد روز دوشنبه در نشست شهرداران استان قزوین که در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد، افزود: برگزاری کنگره سه هزار شهید استان تنها می تواند گامی کوچک در جهت همه از خودگذشتگی و فداکاری های شهدای انقلاب باشد.
وی با بیان اینکه کنگره سه هزار شهید استان قزوین تحول و رویدادی است که می تواند مردم ما را از شرایط حساس کشور عبور دهد، تاکید کرد: برگزاری برخی همایش و برنامه ها مانند تشییع شهدا، شب خاطره شهید، یادواره ها و گرامیداشت شهدا در طول سال نیز برای گذر از رویدادهای بحرانی صورت می پذیرد.
فرخزاد در ادامه به برگزاری هرچه باشکوه کنگره سه هزار شهید استان تاکید و اضافه کرد: ما معتقدیم در چنین رویدادهای فرهنگی باید نقش مردم، خیران، سازمان های مردم نهاد بیش از دولت باشد چرا که شهدا برخاسته از آنان بودند.
این مسئول با اشاره به اینکه استان قزوین تنها به شهر قزوین محدود نمی شود، تصریح کرد: تمامی نقاط دور و نزدیک استان باید به بهترین شکل ممکن از برگزاری این رویداد مهم فرهنگی مطلع بوده و تبلیغات مناسبی نیز در آنها توسط فرمانداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها و شوراهای اسلامی صورت پذیرد.
به گفته وی، به زودی تیم ارزیابی برای کنترل و راهنمایی به بخش های استان اعزام خواهند شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد: البته برای تبلیغات گسترده این مراسم معتقد به صرف هزینه های زیاد نیستیم چرا که معتقدیم بسیاری از کارها می تواند با مدیریت صحیح پیش برود.
این مسئول اضافه کرد: برنامه ریزی در خصوص سرویس های ایاب و ذهاب با استفاده از ناوگان عمومی، تکمیل المان شهدا در شهرها، تجلیل از خانواده های معزز شهدا، نصب بنر و تعویض تصاویر شهدا به همراه نورپردازی های لازم از جمله کارهایی است که مسئولان شهرستانی تا پیش از برگزاری این کنگره باید نسبت به انجام آن اقدام کنند.
وی در پایان یادآور شد: از شهرداران می خواهیم تا نسبت به ورودی و خروجی شهرها در جهت اطلاع رسانی از این کنگره و جاسازی مناسب تابلوها و تصاویر شهدا جهت اطلاع رسانی مردم، به خصوص مسافران بین راهی اقدامات لازم را به عمل آورند.
در ادامه این نشست، تعدادی از شهرداران حاضر در جلسه اقدام به ارایه گزارش در خصوص اقدامات به عمل آمده برای برگزاری کنگره سه هزار شهید استان کردند.
کنگره سه هزار شهید استان از 20 تا 24 آبان ماه در محل دائمی شرکت نمایشگاه های بین المللی قزوین برگزار خواهد شد.
8054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.