ادای احترام جشنواره فیلم ونیز به آهنگساز فقید ایتالیایی

مستند «اِنیو» به کارگردانی جوزپه تورناتوره برای ادای احترام به انیو موریکونه ساخته شده است و در جشنواره ونیز ۲۰۲۱ اکران خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از هالیوود ریپورتر، جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱ با اکران فیلم مستند «اِنیو» به کارگردانی جوزپه تورناتوره، به انیو موریکونه آهنگساز فقید ایتالیایی ادای احترام خواهد کرد. این مستند روی زندگی شخصی و همینطور حرفه موسیقی انیو موریکونه تمرکز دارد.

به این ترتیب «اِنیو» با یک نمایش ویژه و در خارج از بخش رقابتی، در هفتاد و هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز اکران خواهد شد.

در این مستند از مصاحبه طولانی مدت تورناتوره با موریکونه نیز استفاده شده و در آن از نظرات هنرمندان و همکاران او از جمله کوئنتین تارانتینو، برناردو برتولوچی، بری لوینسون، رولند جافه و اولیور استون بهره گرفته شده است. همچنین موسیقیدان‌های مطرحی مثل بروس اسپرینگستین و هانس زیمر برنده اسکار در مستند «انیو» حضور دارند.

این مستند همچنین جنبه‌های کمتر دیده شده از موریکونه مثل علاقه او به شطرنج را به تصویر می‌کشد و روابط کمتر دیده شده او در دنیای موسیقی را روایت می‌کند. در این فیلم مستند از موسیقی‌های ماندگار موریکونه مثل موسیقی متن فیلم «خوب، بد، زشت» (۱۹۹۶) استفاده شده است.

تورناتوره می‌گوید با ساخت مستند «انیو» رویای او به واقعیت پیوسته است. او در این باره گفت: می‌خواستم «انیو» را بسازم که داستان موریکونه را برای مخاطبان سراسر جهان و کسانی که موسیقی او را دوست داشتند، روایت کنم. من «انیو» را بر اساس کلیپ و فیلم‌هایی که او آهنگسازی آن را انجام داده بود و همینطور تصاویر گزارشی از کنسرت‌های او ساخته ام تا به یک رمان صوتی و بصری تبدیل شود.

موریکونه در طول فعالیت بلند مدت و حرفه‌ای خود ۶ بار نامزد جایزه اسکار شد. او نهایتاً توانست در سال ۲۰۱۶ برای آهنگسازی فیلم «هشت نفرت انگیز» به کارگردانی کوئنتین تارانتینو جایزه بهترین موسیقی متن را دریافت کند. او ۹ سال پیش از این جایزه نیز یک اسکار افتخاری دریافت کرد. انیو موریکونه سال گذشته در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

گفتنی است؛ هفتاد و هشتمین دوره جشنواره فیلم ونیز از یکم تا یازدهم سپتامبر برگزار خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید