ضرر سینمای بزرگ آمریکایی به ۳۴۴ میلیون دلار رسید

گزارش‌ عملکرد سینمای زنجیره‌ای AMC نشان می‌دهد با وجود افزایش درآمد، در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ ضرری ۳۴۴ میلیون دلاری را تجربه کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از ورایتی، اکران فیلم‌های پر استقبال و پر هزینه مثل «سریع و خشن ۹» و «یک مکان ساکت ۲» باعث شده که حتی با وجود تهدید‌های شیوع ویروس دلتا کرونا در این کشور، درآمد سینمای AMC، بزرگترین سینمای زنجیره‌ای ایالات متحده افزایش پیدا کند.

با این وجود نمی‌توان ضرری که این سینما در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ متحمل شده را نادیده گرفت. طبق گزارش‌های AMC ضرر این شرکت در این بازه زمانی ۳۴۴ میلیون دلار برآورد شده که رقم قابل توجهی است؛ اما به نسبت زمانی مشابه در سال گذشته که ضرر آن‌ها ۵۶۱ میلیون دلار بود کاهش داشته است. درآمد این کمپانی نیز در بازه زمانی مذکور در سال ۲۰۲۱، حدود ۱۹ میلیون دلار اعلام شده که امسال به ۴۴۴ میلیون دلار افزایش پیدا کرده است. پیش از این، وال استریت در آمد این شرکت را ۳۸۲ میلیون دلار پیش بینی کرده بود.

سینمای AMC علاوه بر گزارش‌های سود و زیان، از توافق جدیدش با کمپانی برادران وارنر پرده برداشت. این گروه سینمایی با کمپانی هالیوودی برادران وارنر، برای افزایش فاصله اکران و انتشار نسخه دیجیتالی فیلم‌ها به ۴۵ روز به توافق رسیده اند. طبق این توافق، برادران وارنر باید فیلم‌های خود را حداقل در شش سینما در لس آنجلس، شیکاگو و چهار شهر دیگر اکران کند.

در خبر دیگری که از گروه سینمایی AMC، از سوی فوربز منتشر شده اعلام شد که این سینما برنامه دارد پایان سال ۲۰۲۱، استفاده از بیت کوین برای خرید بلیت سینما به صورت آنلاین را در دسترس قرار دهد. به این ترتیب AMC به اولین سینمای زنجیره‌ای تبدیل خواهد شد که از رمزارز‌ها به عنوان یکی از گزینه‌های خرید پشتیبانی می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید