معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس چهارشنبه ۱۳ آذر در این جلسه عنوان کرد: در اتفاقات اخیر قطع اینترنت باعث ایجاد آرامش در بسیاری از حوزه‌ها شد.

سید احمد احمدی‌زاده ابراز داشت: عمده موارد و مشکلات برخاسته از اتفاقات اخیر برای دستگاه‌های اجرایی و دیگر نهادها نشأت گرفته از فضای مجازی بود.

وی فضای مجازی را دغدغه‌ای برای خانواده‌ها دانست و عنوان کرد: عدم مدیریت فضای مجازی و رها شدن این فضا موجب نگرانی اصلی خانواده‌هاست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس از شورای فرهنگ عمومی درخواست کرد دغدغه‌های موجود را در این باره در قالب ساماندهی محتوای مطالب این حوزه به سرانجام برساند.

احمدی زاده  با اشاره به انتخابات پیش‌ِ رو بیان کرد: در فضای مجازی تهمت، افترا و بداخلاقی‌هایی وجود دارد که بر مشارکت مردم در انتخابات تاثیرگذار است؛ از همین رو فضای مجازی موضوع مهمی برای کل نظام است.

وی عنوان کرد: در استان فارس به تبع شرایطی که با آن مواجه هستیم، ساماندهی فضای مجازی اهمیت دارد؛ همچنین بسیاری از موضوعات مرتبط با آسیب‌های خانواده نشات گرفته از فضای مجازی است.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه ایجاد دبیرخانه مناسبی در حوزه فضای مجازی ضروری است، خواستار ایجاد این دبیرخانه با نظارت شورای فرهنگ عمومی استان شد.

فضای مجازی و معضلات آن در خانواده 

فرمانده انتظامی فارس نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های پلیس فتا در عرصه فضای مجازی بیان کرد: فضای مجازی برخی خانواده‌ها را متلاشی کرده و بسیاری از بزه ها در این فضا صورت می‌گیرد.

سردار سرتیپ دوم رهام‌بخش حبیبی عنوان کرد: شاید برخی خانواده‌ها هنوز درگیر مشکلات فضای مجازی نشده‌ باشند، اما اگر به آن مجال دهیم همه خانواده‌ها را درگیر خواهد کرد.

وی ابراز داشت: رسانه‌ها چه به‌صورت مجازی و چه چاپی فرصت به‌شمار می‌روند؛ اما حریف در حال حاضر فضای مجازی را با دروغ در دست گرفته است.

حبیبی افزود: فضای مجازی به جای اینکه آرامش خانواده‌ها را بر هم بزند ضروری است که به فرصتی برای آرامش بخشی بدل شود. 

۸۵ درصد مطالب فضای مجازی درباره درگیری‌های شیراز دروغ است

حبیبی با اشاره به نقش فضای مجازی در ناآرامی‌های اخیر شیراز گفت: ۸۵ درصد مطالب مطرح شده دررابطه با درگیری‌های شیراز دروغ است؛ اما آنقدر تکرار شده که به ذهن مردم رفته است.

رییس پلیس فارس با تاکید بر ضرورت انجام کار تبلیغاتی در حوزه فضای مجازی اظهار داشت: پیش از هر اقدامی باید دست به کار برنامه‌سازی شویم.

بیل مکانیکی و بیل دستی 

رییس کل دادگستری استان فارس نیز با اشاره به اهمیت حفظ بنیان‌های خانواده توسط همه دستگاه‌های مسئول، گفت:دشمن در فضای مجازی با بیل مکانیکی مطلب می‌ریزد، ما می‌خواهیم با بیل دستی جمع کنیم.

 حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی ابراز داشت: قبح مسائل خانوادگی و جنسی در فضای مجازی از بین رفته است؛ از همین رو فضای مجازی باید بهتر ساماندهی شود.

وی افزود: در حوزه‌های خانوادگی و دانش‌آموزی در مرحله بحران هستیم. نوجوانان مخصوصا در سن بلوغ اطلاعات مناسبی ندارند و آن را از فضای مجازی دریافت می‌کنند.

رییس کل دادگستری فارس با اشاره به اینکه اولین علت طلاق در استان فارس قبلاً اعتیاد بود، گفت: در حال حاضر خیانت زوجین در رده اول، اعتیاد دوم و مسائل معیشتی و عدم آشنایی زوجین با مسایل ارتباطی هم در مراحل بعدی علل طلاق است.

وی با انتقاد از تجرد بسیاری از مشاوران و روانشناسان حوزه خانواده ابراز داشت: بسیاری از مشاوران مجرد هستند، آن‌ها نمی‌توانند در زمینه مسائل خانوادگی و زوجین قضاوت درستی داشته باشند، درنتیجه مشاوره‌ها صوری شده و نتیجه‌بخش نیست؛ همچنین آموزش‌های پیش از ازدواج مناسب نیست و اصل هم کفو بودن( مناسب و هم شان بودن) رعایت نمی‌شود.

موسوی گفت: باید با پالایش مشاوران افراد مجرد و غیر معتقد را حذف کرد و با بهره ‌گیری از افراد متاهل و مشاوران اسلامی ملاک را بر اصول دینی استوار ساخت؛ چراکه  طرح مصاحبت قرآنی در دادگاه‌های خانواده باعث سازش در ۴۵ درصد موارد شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.