آیت‌الله لطف‌الله دژکام چهارشنبه ۱۳ آذرماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس اظهار داشت:نباید به هر اقدامی که مبانی علمی ندارد، توجه کنیم چون قابل دفاع و پیش‌برنده نیست.

وی ادامه داد:‌در مقابل جریانی قرار گرفته‌ایم که مانع پیشرفت مرام و اندیشه دینی ماست و در چنین عرصه‌ای باید در هر کاری نکاتی را مستمراً مرور و سعی کنیم در چارچوب صحیح منطقی حرکت کنیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی فارس دانش را ستون اصلی جنگ امروزی دانست و افزود: اگر می‌خواهیم با رقیبی که در عرصه تمدنی داریم، در بیفتیم تنها به واسطه دانش پیروز می‌شویم.

وی با اشاره به اینکه اساس حرکت امام و رهبری بر مبنای علم و دانش است، بر به‌رسمیت شناختن فعالیت مبتنی بر علم تاکید کرد و رسمیت‌بخشی به آن را بر عهده فرهیختگان جامعه دانست.

امام جمعه شیراز با انتقاد از ناهماهنگی‌ها و موازی‌کاری‌ها بیان کرد: باید به نحوی هماهنگی در کار منطقی ایجاد شود و این میسر نمی‌شود مگر با احترام گذاشتن به جایگاه یکدیگر تا بتوانیم حرکتی اجتماعی ایجاد کنیم.

آیت‌الله دژکام عنوان داشت: در مسائل فرهنگی و اجرایی باید به کارشناس هر بخش احترام بگذاریم.

وی افزود: مرتب برای دور زدن یک مدیر فرهنگی سپر می‌شوم؛ درحالیکه  مدیر باید در جایگاه خود اقدام کند ؛ البته نظارت حق همه شهروندان است اما نباید به این بهانه مدیری را دور زد.

امام جمعه شیراز اظهار کرد: برخی در مواقعی مرا نماینده مقام رهبری می‌دانند و در برخی جاها هم یادشان می‌رود و می‌خواهند حرف‌های من را چوبی برسر دیگری کنند، با این روش نمی‌توانیم کار فرهنگی درستی انجام دهیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی فارس گفت: دور زدن و زرنگی هایی که مربوط به دوره کدخدایی است را کنار بگذاریم، حیله‌بافی غیر از کار سیاسی است.

وی افزود: این گونه رفتارها باید در جامعه رفع شود، هم‌اکنون در عرصه جنگی هستیم که علیه نظام است و کاری به جریان‌های سیاسی داخل نظام ندارد، بلکه همه را هدف گرفته است.

امام جمعه شیراز بیان داشت: تقسیم کار زمانی معنا می یابد که همکاری مطرح باشد ،چارچوب اقدام منطقی است که از در مجموعه ما رسمیت بیاید بعد می‌توانیم اقدامات فرهنگی را شروع کنیم.

در این جلسه ابراهیم عباسی، مدرس دانشگاه و فعال حوزه رسانه به عنوان مدیر حوزه فضای مجازی فارس معرفی شد؛ همچنین دستور بررسی"طرح خانواده متعالی در استان فارس" پیگیری شد که اعضا را قانع نکرد و ادامه آن به جلسه آینده موکول شد.

 همچنین در این جلسه مقرر شد با کسب موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نظریه "ارائه مدل کثرت‌گرایانه غیر فروکاهشی در راستای اتخاذ رویکرد مشترک فرهنگی بین دستگاه‌های اجرایی استان فارس" که از سوی امام جمعه شیراز در جلسه پیشین این شورا با سید عباس صالحی مطرح شده بود، پروتکلی برای بررسی در سطح ملی تهیه شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.