علی رضایی دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: این مجموعه نخستین  خانه جوان در کشور است که در پی آن در سایر مراکز استان ها نیز به عنوان یک الگو ساخته شد اما هم اینک بیش از هزار جوان شیرازی و حتی استان فارسی چشم انتظار راه اندازی دوباره خانه خود هستند.

وی اضافه کرد: یکی از شاخص های توسعه در هر کشوری داشتن مشارکت های همه جانبه اجتماعی است که در قالب سازمان های مردم نهاد جوان فعالیت دارند و بسیاری از کارها توسط آنها انجام می شود و این خانه را محلی برای خود می دانستند.

  رضایی ادامه داد:عده ای معلوم الحال که نمی دانستند این مکان چیست دست به تخریب و آتش سوزی زدند و هدف آنها ضربه زدن به نظام بود.

معاون فرهنگی و امورجوانان با بیان اینکه ۱۱۰ سازمان مردم نهاد دراستان فارس وجود دارد افزود: بیش از یک هزار جوان دختر و پسرمشغول فعالیت های مختلف اجتماعی بودند.

وی بیان داشت: طی هشت ماه گذشته ۴۰۰ کارگاه برگزار و همچنین به ۱۵۰پرونده طلاق رسیدگی و دیدار فرزندان طلاق هم در این محل برگزار می شد که باید هر چه زودتر از بلاتکلیفی بیرون بیایند.

   وی گفت: کتابخانه این محل با هشت هزار جلد کتاب با داشتن سالن مطالعه که در محروم ترین و آسیب پذیر ترین منطقه جنوبی شیراز قراردارد و مورد استفاده بسیاری از جوانان بود از بین رفته است.

رضایی ادامه داد:همچنین درخانه جوان برای پُرکردن اوقات فراغت، باشگاه ورزشی دایر بود که ماهیانه سه هزار نفر از اهالی این منطقه دربخش پسران و دختران در رده های مختلف سنی در چند رشته ورزش می کردند که هم اینک از فعالیت افتاده است.

وی افزود: پس ازآسیب این ساختمان، کارشناسان دادگستری ازمحل بازدیدکردند که  درسه بخش ابنیه، اموال و تاسیسات مورد ارزیابی قرار گرفت ومبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خسارت بر آورد کردند.

معاون امور جوانان همچنین گفت: گزارش این خسارت به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده و مبلغی نیز کمک کردند اما از آنجا که میزان خسارت همانگونه که اشاره شد بالاست نیاز است که دولت و مسولان استان به ویژه استاندار کمک کنند تا هر چه زودتر باسازی شود.

وی افزود: بسیاری ازاعضای سازمان های مردم نهاد بصورت داوطلب اعلام آمادگی کردند و هم اینک نیز تعدادی از آنها مشغول به کار شدند تا خانه خود را بازسازی کنند وبرای اینکه  فعالیت آنها بی اثر نشود باید خسارت مالی تعیین شده سریع پرداخت شود.      

واکنش‌ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از بیست و چهارم آبان ماه ۹۸ به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این واکنش‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد اما در این میان، برخی افراد به اموال عمومی آسیب وارد کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.