در این پیکارها که  شامگاه پنج‌شنبه در پیست تارتان ورزشگاه حافظیه شیراز انجام شد،  ۵۷ زن و ۶۶ مرد در ۲ رده سنی جوانان و بزرگسالان از ۱۱ استان با هم به رقابت پرداختند. در بخش بانوان و در دو رده سنی جوانان و بزرگسال  تیم فارس برسکوی قهرمانی ایستاد،  آذربایجان شرقی و غربی به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در بخش مردان هم که در ۲ رده سنی جوانان و بزرگسالان برگزار شد، تیم اصفهان به مدال طلا دست یافت، آذربایجان شرقی مدال نقره گرفت و تیم فارس هم به مدال برنز بسنده کرد .

دربخش انفرادی زنان، رده جوانان ،کلاس ۱۱، در ماده ۱۵۰۰ متر استقامت، محدثه کهندل پور از فارس، زهرا نعمتی و زهرا بهرامی هر ۲ از زنجان ، به ترتیب دوم و سوم شدند ، و در کلاس ۱۳ / ۱۲ هم نرگس کریمی از فارس مدال طلا را برگردن آویخت، معصمومه  واحدی‌پور از زنجان نشان نقره گرفت و محدثه رمضانی هم  از فارس مدال برنز به خود اختصاص داد.

 در بخش بزرگسالان هم که درهمین ماده برگزار شد، در کلاس ۱۱،  شادی حقی از آذرباجان شرقی به مقام قهرمانی دست یافت ، فاطمه طهماسبی از فارس نایب قهرمان شد و بهاره اشکن از تهران هم بر سکوی سوم ایستاد،  در کلاس ۱۳/ ۱۲ هم حکیمه گودرزی از بوشهر،  فاطمه امیرآزادگان از فارس  و پروانه غوردونی میلان ازآذربایجان غربی به ترتیب اول تا سوم شدند.

همچنین در بخش انفرادی پسران هم که در ماده ۱۵۰۰ متر جوانان برگزار شد، در کلاس ۱۱، مهدی معصومی  و محمد عبدالهی هر ۲ از آذربایجان شرقی به ترتیب مدال طلا و نقره گرفتند، و صادق اعرابی از اصفهان  به مدال برنز رسید، و در کلاس ۱۲ / ۱۳،  ابوالفضل خسروی از فارس، علی بالش زاده از آذربایجان شرقی وعرفان ایمانی از اصفهان به ترتیب اول تا سوم شدند.

دربخش بزرگسالان مردان هم که در ماده ۵هزار متر برگزار شد، در کلاس ۱۱، محمدرضا وطن فدا از آ ذربایجان غربی،  محمدرضا علیان از اصفهان و نیما آذری از آذربایجان شرقی  به ترتیب صاحب عنوان اول تا سوم شدند و در کلاس ۱۲/۱۳ هم علی الهی از اصفهان ، عنوان نخست کسب کرد ، کیوان حسن بیگی از تهران دوم شد و ابوالفضل عباس زاده از آذربایجان شرقی هم بر سکوی سوم ایستاد.

بر اساس اعلام کمیته برگزاری مسابقات، ورزشکارانی  که بتوانند رکورد حد نصاب ورودی به مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ ژاپن کسب کنند، به این رقابت ها اعزام خواهند شد.کرمانشاه، هرمزگان،  فارس، چهارمحال بختیاری، زنجان ، آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، بوشهر، آذربایجان شرقی و تهران تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات بودند. 

تیم‌های آذربایجان شرقی با ۲۵ ورزشکار و تهران با ۱۷ نفر بیشترین سهمیه در این مسابقات داشتند و استان‌های بوشهر و البرز هم با ۲ ورزشکار کمترین سهمیه را به خود اختصاص دادند، فارس هم ۱۲ نفر شرکت کننده داشت .

در پایان این مسابقات طی مراسمی ، جام  قهرمانی ومدال  نفرات برتر اهدا شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.