دکتر علی اکبری روز چهارشنبه با اعلام اینکه  با برگزاری بزرگترین اجتماع باشکوه مسلمان در کربلای معلی این دانشگاه پوشش خدمات بهداشتی درمانی خود را افزایش داده است گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در قالب هشت تیم مستقر در ۱۳ موکب از طریق  ۵۶۰ پزشک متخصص،پزشک عمومی ،تکنسین اورژانس و پرستار در صورت نیاز به زائران اربعین خدمات تخصصی ارائه می دهند .

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت:تمامی این تیم‌ها از روز پنج شنبه ۱۸ مهر ماه اعزام و به مدت ۱۲ روز در مکان‌های مشخص شده و همچنین در محل کربلای معلی مستقر بوده وزائران حسینی  می‌توانند خدمات بهداشتی و درمانی دریافت نمایند.

اکبری با بیان اینکه در حاشیه اعزام کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،قرار است  تعداد ۱۱دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس نیز در محل‌های  پیاده روی زائران حسینی مستقر شوند افزود: با اعزام این تعداد آمبولانس ۳۵ تکنسین اورژانس نیز اعزام می شوند تا به زائران خدمات پیش بیمارستانی ارائه دهند.

این مقام مسوول یادآور شد: پزشکان متخصص اعزامی به موکب‌ها  را جراح مغز و اعصاب، طب اورژانس، جراح عمومی، متخصص زنان و زایمان و بیهوشی تشکیل می دهند که در کنار این متخصصین دانشجویان سال آخر رشته‌های مختلف پزشکی نیز حضور دارند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز،ارائه خدمات پزشکی در موکب ها را محدود به خدمات پزشکی سرپایی دانست و اضافه کرد:با توجه به شرایط و حجم مراجعات امکان ارائه خدمات بستری وجود ندارد وبیمار در صورت نیاز به خدمات فوق تخصصی وجراحی تخصصی با هماهنگی در یکی از بیمارستان‌های کربلا  بستری خواهد شد.

این مقام مسئول یادآورشد: زائران می‌توانند در صورت نیاز به دریافت خدمات دارویی ،از پزشکان مستقر در موکب‌ها و خدمات تخصصی آنان برخوردار شوند.

۶۱۱۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.