شهرستان آباده در ۲۷۴ کیلومتری شمال شیراز واقع است و از این منظر، مطبوعات استان فارس به این موضوع در صفحات نخست و میانی روز چهارشنبه خود پرداختند. 

وحشت نتانیاهو از تورقوزآباد تا آباده
روزنامه خبرجنوب این مطلب را به عنوان تیتر یک در صفحه نخست خود برجسته کرد و این عنوان را برای آن برگزید:‌ "وحشت نتانیاهو از تورقوزآباد تا آباده".
این روزنامه نوشت:‌"دلقلک بازی‌های نخست وزیر متوهم رژیم صهیونیستی تمامی ندارد. نتانیاهو که بارها و بارها ادعاهایی مضحک خصوصا درباره ایران داشته،‌ بار دیگر با عکس و فیلم در جمع خبرنگاران فیلم بازی کرد."
گزارش "خبرجنوب" می‌افزاید:‌  نتانیاهو از هر فرصتی برای نمایش تبلیغاتی و تاثیرگذاری بر افکار عمومی و رسانه‌ها استفاده می‌کند و تاکنون نمایش مضحکش با عکسی از یک بمب در سازمان ملل،  نمایش با پارچ آب،  ادعا در مورد قالیشویی تورقوزآباد و ... مدت‌ها در ایران اسباب خنده و طنزسازی شده بود. حالا جدیدترین ادعای نتانیاهو که ظریف،‌ وی را چوپان دروغگو می‌خواند،‌ این بوده که ایران این بار در شهرستان آباده فارس تاسیسات هسته‌ای مخفی داشته و پس از لو رفتن آن مجبور شده این تاسیسات را منهدم کند.
این روزنامه نوشت:  احزاب معارض نخست وزیر رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌هایی از نمایش تبلیغاتی تازه وی علیه ایران انتقاد کردند.

صفحه نخست مطبوعات شیراز / چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸

پروپاگاندا برای جلوگیری از دیپلماسی اروپا، واشنگتن و تهران
روزنامه افسانه دیگر روزنامه چاپ شیراز نیز عنوان "واکنش ایران به ادعای سایت آباده" را با حروف درشت و به عنوان تیتر نخست شماره روز چهارشنبه برگزید.
این روزنامه در صفحه نخست، اظهارات اخیر نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس را "پروپاگاندای دوباره رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از دیپلماسی اروپا، واشنگتن و تهران" توصیف کرد.
این روزنامه از قول محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نوشت:‌ دارنده سلاح هسته‌ای واقعی همانند چوپان دروغگو از یک سایت ادعایی تخریب شده در ایران می‌نالد. او و تیم ب خواهان راه‌اندازی جنگ هستند.
روزنامه افسانه همچنین از قول قاسم محبعلی مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت امور خارجه نوشت:‌ نخست وزیر اسرائیل با پی بردن به این امر که زمینه برای حل و فصل دیپلماتیک مساله هسته‌ای ایران از یک سو و حل اختلاف میان واشنگتن با تهران از سوی دیگر مهیا شده،‌ بلافاصله در مسیر سیاست پروپاگاندایی قرار گرفته است.
روزنامه نیم‌نگاه چاپ شیراز نیز در گزارش از آخرین بازتاب‌های اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشت:‌ " وزیر امور خارجه:  شعار نتانیاهو جنگیدن تا آخرین سرباز آمریکایی است".
روزنامه سبحان نیز گزارش خود را با تیتر " واکنش ظریف به نمایش تازه نتانیاهو " منتشر کرد.

بازتاب برکناری بولتون
برکناری جان بولتون از مسئولیت مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در مطبوعات شیراز بازتاب یافت.
"عزای امارات و عربستان در فقدان یک ایرانی ستیز" عنوانی است که روزنامه خبرجنوب با انتشار چهره‌ کاریکاتوری از بولتون در صفحه نخست درج کرده است.
روزنامه عصر مردم نیز در صفحه نخست با در خبری با عنوان "بولتون برکنار شد"، نوشت:‌رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی از برکناری مشاور امنیت ملی این کشور خبر داد.
در این میان، روزنامه تماشا دیگر روزنامه چاپ شیراز عناوین نخست خود را به موضوعات محلی و استانی اختصاص داد.
روزنامه‌های شیرازنوین و طلوع نیز تا لحظه انتشار این خبر در اختیار دفتر ایرنا قرار نگرفته است.
در شیراز، هشت روزنامه به صورت روزانه منتشر می‌شوند. 
 ۹۶۸۸/ ۲۰۲۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.