استاندار فارس خواستار نظارت و دقت مدیران آموزش و پرورش در ارائه و توزیع کتب درسی سال تحصیلی جدید دانش اموزان شد و تاکید کرد که از هزینه‌های غیرضرور در کنار فروش کتاب خودداری و لوازم‌التحریر مرغوب و متناسب با قیمت معقول در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی سه شنبه ٢٢ مرداد در شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه در آموزش و پرورش، معلمان مسئولیت دانش آموزان بر عهده دارند، گفت: مسئولیت این نهاد در قبال معلمان نیز بر عهده وزارتخانه متبوع و مدیران استانی است، لذا وزارت آموزش و پرورش باید کاهش معضلات این قشر بزرگ و اثرگذار را در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین در بخشی از سخنانش با تاکید بر بررسی حواشی و مطالعات مصوبات این شورا، به یکی از دستورکارهای این شورا در جلسه قبل مبنی بر واگذاری مجوز صدور و نظارت بر مدارس پیش دبستانی تحت پوشش بهزیستی استان به آموزش و پرورش فارس اشاره و خاطرنشان کرد: در کمیته‌ای تخصصی حواشی این موضوع بررسی و بهترین تصمیم که رضایتمندی والدین را به همراه دارد، اتخاذ شود.

استاندار فارس این مصوبه را یک فرصت برای بهبود کیفیت آموزشی عنوان و خاطرنشان کرد: در هر حال خدمات رسانی به این عزیزان، رسالت اصلی هم آموزش و پرورش و هم بهزیستی باشد.

رحیمی تاکید کرد که به جای دقت بر مناقع بخشی و سازمانی به بهبود کیفیت آموزشی در پیش دبستانی‌ها دقت شود.

وی همچنین به فروش بخشی از املاک آموزش و پرورش فارس که از دستورکارهای این جلسه بود هم اشاره و تاکید کرد که درآمد حاصل ار اراضی و املاک واگذار شده در فعالیت‌های ماندگار به کار گرفته شود.

استاندار فارس خواستار پرداخت مطالبات بازنشستگان فرهنگی شد و گفت: این مهم هرچه سریعتر از مجاری قانونی پیگیری شود.

رحیمی راه‌اندازی مراکز یادگیری محلی توسط آموزش و پرورش استان را هم ابتکاری نو و مطلوب دانست و گفت: در اجرای آن باید عدالت در توزیع نیز مدنظر قرار گیرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود به اجرای پروژه مهر هم اشاره و عنوان کرد: مدیران آموزش و پرورش دقت کنند که والدین برای این موضوع دل نگرانی و دلهره نداشته باشند، چرا که طی سال‌های اخیر، نگرانی‌هایی در این باره ایجاد شده بود.

استاندار فارس ادامه داد: مسئله سرویس مدارس نیز همیشه به عنوان بک معضل در اول مهر به دلیل بلاتکلیفی والدین و ایجاد ترافیک مطرح بوده که آموزش و پرورش و پلیس باید تدابیر لازم را در این باره بیندیشند.

رحیمی تاکید کرد که شهریه مدارس به گونه‌ای باشد که حداقل‌ها را در بر گیرد تا فشار مضاعفی بر خانواده‌ها ایجاد نشود.

وی به موضوع پوشاک مدارس هم اشاره و با تاکید بر لزوم توجه به کیفیت جنس پارچه و دوخت آن، گفت: این موضوع نیز در سال‌های گذشته به یک سردرگمی و اتلاف وقت برای خانواده‌ها تبدیل شده بود که امسال با نوبت بندی باید کمترین وقت از خانواده‌ها گرفته شود.

استاندار فارس همچنین با تاکید بر انجام یک پژوهش توسط پژوهشگران آموزش و پرورش، خواستار بررسی فاکتورهایی شد که دانش آموز را عاشق و علاقمند به مدرسه می‌کند.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.