اخبار مرتبط

مسئول بسیج جامعه زنان استان فارس با اشاره به اهمیت عفاف و عفت عمومی در جامعه، تاکید کرد که در این راستا آموزش به مادران برای تربیت بهتر فرزندان و معطوف کردن توجه به تربیت عفیفانه پسران را باید مد نظر قرار داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی سپاه فجر فارس، ترگل برنده، با اشاره به اینکه تمام دستورات اسلام بر اساس فطرت انسان است، گفت: حجاب و عفاف هم بر اساس مسائل فطری و در وجود خودمان است .

به گفته برنده، از لحاظ جامعه‌شناسی هم مطلبی که مطرح است، گرایش همه مردم جهان به سمت اسلام در آینده‌ای نه چندان دور است که یکی از دلایل این گرایش هم همین بحث حجاب است، چرا که حجاب، امنیت، شخصیت و خودباوری را به یک زن به عنوان مخلوق با ارزش خداوند می‌تواند بدهد .

مسئول بسیج جامعه زنان فارس به سابقه تاریخی حجاب در ایران اشاره کرد و گفت: جامعه ما خارج از بحث اسلام، یک پیشینه بسیار قوی از عفاف و حجاب داشته است در تاریخ گذشته ایران، زنان، به‌خصوص اشراف زاده‌ها در بحث پوشش خود، وسواس خاصی داشته‌اند .

برنده با بیان اینکه قطع به یقین همه این موارد برای یک زن ایرانی و مسلمان در جهت پیشرفت درنظر گرفته شده است، افزود: نتیجه هجمه عظیمی که دشمن روی حیا و عفت زن و مرد دارد، تأثیر در خانواده‌هاست که شاید این به دلیل کم‌کاری مسئولین باشد .

وی یادآور شد: مبحثی که شاید در مورد آن غفلت شده، این است که حجاب زیرشاخه عفت و حیاست و اگر ما برنامه‌ریزی گسترده‌ای روی بحث عفاف عمومی جامعه داشته باشیم قطعا این مشکل پوشش ظاهری جامعه حل خواهد شد .

مسئول بسیج جامعه زنان فارس یادآور شد: خیلی از افراد به علت عادی‌سازی شدن و عدم آگاهی باعث رواج فرهنگی می‌شوند و در بحث حجاب هم همین‌طور است البته اینکه ما فقط در بحث پوشش ظاهری زنان کار کنیم شاید خیلی کارگشا نباشد اما اگر در بحث عفت عمومی کار کنیم آگاهی‌بخشی و بصیرت‌افزایی در این مورد، به مرور حل خواهد شد .

وی به تشریح برنامه‌های سال جاری این قشر از بسیج پرداخت و افزود: در سال ۹۸ بسیج جامعه زنان استان با توجه به منویات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و حجاب و عفاف برنامه‌ریزی ویژه‌ای دارد در واقع رویکرد این سال همگی بر پایه عفاف و حجاب است و در اردوها تهیه جوایز به مناسبت‌های مختلف و حتی مباحث حلقه‌های صالحین بر این پایه برنامه‌ریزی شده است .

به گفته مسئول بسیج جامعه زنان فارس، فرد باید به این اعتقاد برسد که پوشش و عفت برایش لازم است و این نیازمند یک سری آموزش‌هاست که مادران بدانند چگونه فزرندانشان را تربیت کنند که فرزند، خود به این اعتقاد برسد .

برنده ادامه داد: بخش دیگر، این است که مادران باید بدانند که پسرهای عفیف تربیت کنند. این باور غلط که در جامعه ما هست و آن اینکه پسر هر کاری بکند عیبی ندارد، نگرش غلطی است. این باعث می‌شود که در یک جاهایی به تربیت عفیفانه پسر فراموش می‌شود .

وی افزود: اگر من به این نتیجه می‌رسم که حفظ حریم‌های دختر از سوی پسرها لازم است، باید اول پسرم را عفیف تربیت کنم تا نگاه پسرها، نگاه عفیفانه به دختر باشد .

به گفته مسئول بسیج جامعه زنان فارس، یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان در این زمینه، توانمندسازی سرگروه‌های حلقه‌های صالحین در بحث حجاب و عفاف است. همچنین برنامه‌های مختلفی در طول سال با محوریت حجاب و عفاف خواهیم داشت. این برنامه‌ها، از روز پنجشنبه گذشته با میلاد حضرت معصومه(س) آغاز شده است که همچنان در سطح پایگاه‌ها در حال اجرا هستند .


انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.