مدیرعامل آبفای روستایی فارس گفت: طرح آبرسانی ۱۵ روستا در سه شهرستان ممسنی، بوانات و جهرم افتتاح و طرح آبرسانی روستاهای شرق مرودشت نیز کلنگ‌زنی شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی بوستانی پنجشنبه 20 تیرماه در آیین افتتاح این طرح‌ها افزود: با توجه به وضعیت خاص فارس از نظر منابع تامین آب و مشکلات عدیده آبرسانی به روستاها تلاش‌های وافری جهت پیگیری مصوبات و تخصیص اعتبارات جهت آبرسانی به روستاها انجام شد.

وی گفت: عملیات اجرایی آبرسانی به این روستاها شامل حفر چاه آهکی یک حلقه، کف شکنی چاه دستی دو حلقه، برق رسانی به طول 350 متر، خرید و کارگذاری لوله به طول 22.2 کیلومتر، تجهیز چاه و ایستگاه پمپاژ 2 مورد، ساخت مخزن بتنی به حجم 940 متر مکعب بوده که از سال 95 آغاز شد و به بهره‌برداری رسید.

بوستانی خاطر نشان کرد: این طرح‌ها شامل 15 روستا و 4728 نفر جمعیت است که با صرف اعتباری بالغ بر 54 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. همچنین در شهرستان مرودشت نیز کلنگ طرح آبرسانی به مجتمع بزرگ آبرسانی 29 روستای شرق مرودشت و فاز یک طرح آبرسانی به شهر رامجرد و 17 روستای تابعه به زمین زده شد.

مدیرعامل آبفا روستایی فارس درباره این طرح‌ها نیز گفت: در پی خشکسالی‌های اخیر و وضعیت خاص منابع آبی در سطح استان فارس و در راستای رفع معضل و مشکلات آب شرب در روستاهای شهرستان مرودشت در صدد هستیم تا با اجرای 56 کیلومتر خط انتقال و ساخت و بهره‌برداری از 1000 متر مکعب مخزن ذخیره آب با دبی حدود 81 لیتر بر ثانیه بتوانیم 29 روستای شرق شهرستان مرودشت را در بازه زمانی 2 ساله از نعمت آب شرب و بهداشتی پایدار بهره‌مند کنیم.

وی افزود: به دلیل فرسودگی بیش از حد خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع آب در روستاهای فارس در سال 97 با اعتباری بالغ بر 380 میلیارد ریال اقدام به خرید و اجرای 505 کیلومتر لوله، بازسازی شبکه و خطوط انتقال کردیم که با اجرای این حجم عملیات معادل تولید 34 حلقه چاه با دبی 340 لیتر در ثانیه در 390 روستای استان از پرت و هدر رفت آب جلوگیری شد.

بوستانی همچنین از طراحی، تدوین و پیاده‌سازی فاز یک سامانه جامع هوشمند مشترکین در سطح استان فارس به عنوان نخستین طرح الکترونیکی هوشمند در سطح کشور یاد کرد .


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.