اخبار مرتبط

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای‌شهر شیراز از باغداران شیرازی بابت بی‌توجهی‌ و بی‌مهری‌ها عذر خواهی کرد‌.

به گزارش ایلنا، قاسم مقیمی گفت: هفتاد و یکمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست وخدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز به بررسی گزارش شهرداری درباره باغ‌های شهر پرداخت.

عضو هیات رییسه شورای‌شهر شیراز گفت: ضابطه‌های حاکم بر باغات جز تخریب و خشک‌شدن باغ‌ها خدمت دیگری نکرده است.

وی ادامه داد: شهرداری در 2 سال گذشته چه طرح و برنامه مدونی برای حفظ باغ‌های شیراز و بویژه قصردشت تهیه و اجرا کرده؟ هنوز متولی اصلی باغ‌ها در شهرداری روشن نیست که آیا سازمان فضای سبز است؟ ستاد باغات است؟ یا حوزه آبادگری باغات قصردشت است؟

مقیمی افزود: ضروری است متولیان و مدیران شهرداری با قاطعیت به تملک باغ‌ها روی آورند و به نگهداری و احیاء آنها بپردازند چراکه دیگران متولیان تنها از سرسبزی و هوای آن لذت می‌برند و در برابر حفظ آن احساس مسئولیت نمی‌کنند.

وی بازسازی آب انبارها و قنات‌ها را ضروری دانست و ادامه داد: با این اقدام از ذخائر آبی بهتر استفاده می‌شود و باغداران بیشتر از آنها متنفع می‌شوند. در اداره طراحی شهری شهرداری هیچ طرح و برنامه ملموسی در حوزه باغ‌ها دیده نمی‌شود.

مقیمی برجمع‌آوری علف‌های هرز در باغ‌ها تاکید کرد و افزود: اگر این علف‌ها جمع‌آوری نشود در تابستان احتمال آتش‌سوزی وجود دارد.

به گفته وی با ارائه راهکار برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و ایجاد منبع ذخیره آب علاوه بر کمک به فضای سبز، مشکل کمبود آب را نخواهیم داشت.

تامین آب بخش تصفیه خانه لوکال قصردشت از پیشنهادات مقیمی در کمیسیون بود.

وی خواستار اعطای مجوز به باغداران برای احداث منبع ذخیره آب شد و افزود: می‌توان از این آب‌ها برای آبیاری باغ‌ها استفاده کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.