اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا،نواب قائدی سه شنبه در نشست خبری با تاکید بر اینکه بنای شورای شهر شیراز بر آن بوده که بودجه سال آینده شهرداری این شهر نظارت پذیر و با انضباط مالی بسته شود افزود: در قالب بودجه شهرداری شیراز در سال 98 تکالیفی آورده شده که جنبه نظارتی خوبی را برای شورای شهر با هدف تحقق شعارهای شورای پنجم ایجاد می کند.
سخنگوی شورای شورای شیراز با اشاره به اینکه در بودجه سال آینده شهرداری شیراز 10 تبصره و 83 تکلیف دیده شده،اظهار داشت: بودجه جاری شهرداری شیرازدر سال جاری 785 میلیارد تومان بود که با توجه به افزایش حقوق کارکنان در سال آینده که از سوی وزارت کشور ابلاغ شده این عدد به 932 میلیارد و 700 میلیون تومان در سال 98 افزایش یافته که مقایسه آن رشد 18 و هفت دهم درصدی بودجه جاری شهرداری شیراز در سال 98 را نشان می دهد.
قائدی عنوان کرد: بودجه عمرانی شهرداری شیراز در سال 98 دو هزار و 295 میلیارد و 300 میلیون تومان تعیین شده که در مقایسه با سال گذشته کاهش پنج درصدی نشان می دهد.
وی با بیان اینکه بودجه سال آینده شهرداری شیراز اولین برش برنامه سوم پنج ساله توسعه شهر شیراز است ،گفت: 266 پروژه عمرانی در بودجه سال آینده شهرداری شیراز تعریف و برای اجرای آن اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی اشاره کرد: از جمله پروژه های شاخصی که در بودجه سال 98 شهرداری شیراز تعریف و برای آن ردیف بودجه در نظر گرفته شده می توان به طراحی ،تملک و اجرای مجموعه زندیه(احیای محور توپخانه) با 47 میلیارد تومان ،تملک و طراحی محور زندیه با اعتبار 30 میلیارد تومان، تملک و طراحی محور عرفان با هزینه 20 میلیارد تومان،کف سازی و بدنه سازی خیابان معالی آباد با 14 میلیارد تومان اعتبار، مطالعه طراحی و احداث تراموا با 12 میلیارد تومان و مجموعه فرهنگی چند منظوره و سالن تئاتر در حوالی میدان کوزه گری با 17 میلیارد تومان اعتبار اشاره کرد.
قائدی با اعلام اینکه هزار و 499 میلیارد تومان از بودجه عمرانی شهرداری شیراز در سال آینده در بخش حمل و نقل و ترافیک و مسایل عمرانی سطح شهر شیراز هزینه خواهد شد،افزود: بودجه شهرداری شیراز در سال 97 سه هزار و 210 میلیارد تومان بوده که این رقم در سال 98 به سه هزار و 228 میلیارد تومان افزایش یافته که مقایسه آن نشان از شش دهم درصد افزایش دارد.
وی رویکرد بودجه سال آینده شهرداری شیراز را فرهنگی و انسان محور دانست و در اضافه کرد: بودجه شورای شهر شیراز در سال 98 رقمی معادل دو میلیارد و 200 میلیون تومان تعیین شده است.
9873 / 1876
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.