اخبار مرتبط

کم ‌کم به هفته‌های آخر سال نزدیک می‌شویم و این روزها زیبایی‌هایی هم به خاطر آمدن بهار با خود به همراه دارد. شهر خاکستری هم به مدد گل‌های بنفشه و لاله رنگ می‌ گیرد و درختان با قبای سبز خود شهر را رنگی‌تر می‌کنند.
استقبال از نوروز در بحث نگهداشت شهر جهرم از وظایف مستمر شهرداری است و موضوعاتی از قبیل رسیدگی به وضعیت بوستان‌ها از نظر وضعیت فضای سبز، رنگ ‌آمیزی و رفع نواقص، ایمن‌سازی و بهبود وضعیت بوستان‌ها، پیگیری وضعیت اماکن تاریخی، رفع مشکلات سرویس‌های بهداشتی عمومی شهری و پارک ها ، رسیدگی به وضعیت نورپردازی های سطح شهر جهرم، رسیدگی به وضعیت ظاهری معابر هم مطرح است.

کاشت یک میلیون و 325هزار نشای گل فصلی در مناطق جهرم
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری جهرم در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: کاشت 650هزار نشای گل همیشه بهار، بنفشه، شب‌ بو، قرنفل و میمون در منطقه شرق و کاشت 675 هزار نشای گل فصلی و یک‌هزار بوته گل رز در منطقه غرب جهرم در حال انجام است.
محمد مبشر با بیان اینکه جهرم سبز و با نشاط هدف ماست افزود: تمام تلاش خود را خواهیم کرد که در همه‌ مناطق شهر، گل‌های فصلی را کاشته باشیم و از نظر زیباسازی خود را آماده میهمانان نوروزی کنیم.
وی درباره تولید گل در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری جهرم اضافه کرد: گل فصلی توسط این سازمان و همچنین گل رز به تعداد 3هزار بوته تولید شد و با تولید درخت و درختچه برای اولین بار نزدیک به 50 میلیون صرفه‌جویی شده است.
وی به نقش مردم در حفظ و نگهداری فضای سبز اشاره کرد و افزود: امیدواریم با همکاری و مشارکت شهروندان بتوانیم در نگهداری و زیبا نگه داشتن پارک ها و فضای سبز شهری اقدامات موثری انجام دهیم.

** خرید 38 تن شن رنگی در شهرداری جهرم
مبشر بیان کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری جهرم 38 تن شن رنگی خریده است که در ابتدا میدان چمران و ورودی پارک کوهسار طرح‌ریزی و اجرا می‌شود و در ادامه دیگر نقاط شهر جهرم استفاده خواهد شد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری جهرم ادامه داد: این سازمان تمام تلاش خود را می‌کند تا پایان اسفند ماه مناطقی را که کارشناسی شده است طرح‌ریزی و اجرا کند.

** وضعیت پارک‌های شهر
مبشر افزود: چمن‌زنی، کوددهی، خشک بری و هرس درختان سطح شهر در حال اجراست.
به گفته وی این عملیات همچنین در پارک‌‌ مدرس و پارک ریحانه واقع در شهرک فاطمیه، پارک دلگشا واقع در خیابان فرداسدی، پارک بزرگ شهر واقع در بلوار نخلستان و پارک ارغوان انجام می‌شود.

** آماده ‌سازی غار سنگ‌ اشکن
شهردار جهرم درباره رسیدگی به وضعیت اماکن تاریخی گفت: این روزها شهرداری جهرم تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا بزرگترین غار دست ساز جهان یعنی غار سنگ اشکن بهترین میزبان برای همشهریان و مسافران نوروزی باشد.
علیرضا نظری افزود: این امر از زیباسازی غار سنگ‌اشکن گرفته تا غرفه‌های فروش و... را برای این محل دربرمی‌گیرد.
وی اظهار کرد: سکوی سنگی در مجاورت غار سنگ‌اشکن به صورت کاملاً طبیعی از سنگ‌های استخراج شده از غار برای برگزاری مراسم‌های مختلف آماده‌ شده است.
به گفته وی غرفه‌هایی برای فروش صنایع دستی، سوغاتی و محصولات بومی برپا می‌شود.
وی ابراز کرد: سرویس بهداشتی پارک مهرزاد که در مجاورت غار سنگ‌اشکن واقع شده است و بلوک‌هایی که در مسیر ورودی قرار گرفته رنگ‌آمیزی شده‌اند.
وی اضافه کرد: سفره هفت‌سین نیز در اولین دهانه‌ غارسنگ‌اشکن به صورت کاملاً طبیعی با سنگ‌های استخراج‌شده از غار، آماده‌ می‌شود.
به گفته وی محوطه غارسنگ اشکن و پارک مهرزاد به صورت هفتگی به وسیله نیروهای زحمتکش خدمات شهری و فضای سبز شهرداری جهرم پاکسازی می‌شود.

** استفاده از مواد بازیافتی و نصب نمادهای جدید در شهر جهرم
نظری گفت: با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست و شهر سبز، طرح استفاده از مواد و وسایل بازیافتی در ساخت سازه‌های خلاقانه شهری و نمادها را در دستور کار شهرداری جهرم قرار داد.
شهردار جهرم با بیان اینکه نمادهای شهری نوروزی از ضایعات در جهرم حال ساخت است‌ گفت: این زیباسازی با کمک‌ گرفتن از شهروندان خلاق و همین ‌طور دانشجویان رشته‌های گرافیک و معماری آغاز شد و این افراد شروع به ساخت سطل‌های زباله و نمادهای شهری کردند و تمام وسایل و مواد بازیافتی از سطح شهر جهرم جمع‌آوری شده است.

** رنگ‌آمیزی میزو صندلی های شهر
از اول اسفند ماه رنگ آمیزی صندلی و سطل‌های زباله پارک‌ها و معابر عمومی در سطح شهر آغاز شده است و تا پایان این هفته تمام آنها رنگ آمیزی خواهد شد. افزون بر این رنگ آمیزی حوضچه‌های پارک‌ها در حال انجام است.
شهردار جهرم گفت: تنظیف ورودی جهرم از سمت لار از ابتدای جاده‌ محمدآباد تا انتهای بلوار خلیج همیشه فارس و شهرک شهید دستغیب به وسیله نیروهای زحمتکش خدمات شهری شهرداری جهرم انجام شده است.
وی افزود: وضعیت نامطلوب قدمگاه ساماندهی می‌شود و شهرداری جهرم قصد پاکسازی دیوارنویسی‌ها و مرمت آن را در روزهای آتی دارد.
نظری درباره وضعیت نامطلوب میدان مرکزی شهر جهرم(شهدا) نیز گفت: در اسرع وقت میدان شهدا را با نصب برج‌های نور روشن می‌کنیم.
وی درباره مشکلات سد معبر نیز بیان کرد: همکاران ما در مجموعه امور شهر بایستی با جدیت با موارد سد معبر برخورد کنند تا شهروندان به راحتی در ایام شلوغ اسفندماه در پیاده‌رو تردد کنند.
جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
9910 /1876
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.