اخبار مرتبط

کریم شکوهیان، شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه تجهیزات مورد نیاز برای انجام درز انبساط این پل، خارجی بوده و با تاخیر وارد شده، ناگزیر به هنگام بهره برداری از این پل که در روز بیست و یکم بهمن ماه 97 صورت گرفت، محل تجهیزات مذکور آسفالت موقت شده بود.
وی بیان داشت: در تقاطع سه سطحی شهدای کُشن، 9 رمپ و نقاطی که از سطح پل ها جدا شده، وجود دارد و روی هر یک از این نقاط که محل اتصال پل و رمپ است، درز انبساط نصب خواهد شد.
شکوهیان اضافه کرد: تقاطع سه سطحی کُشن، 180 متر درز انبساط نیاز دارد که تا زمان افتتاح و بهره برداری از این طرح 100 متر آن نصب شد اما به جای 80 متر باقی مانده آن به دلیل اینکه تجهیزات آن از خارج کشور وارد نشده بود، آسفالت موقت شد.
او اظهار داشت: اکنون که این تجهیزات وارد شیراز شده از شامگاه امشب (چهارم اسفند) عملیات اجرایی نصب 80 متر درز انبساط باقی مانده نیز انجام و آسفالت‌ها و بتن موقتی که در محل های اتصال به صورت موقت قرار گرفته، تخلیه خواهد شد.
درزهای انبساط در اکثر پل‌ها برای جلوگیری از انبساط و انقباض پل که در پی تغییرات دمای محیط پیرامون و عوامل طبیعی نظیر باد، ایجاد می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.
در واقع درز انبساط پل، یکی از روش‌های مقابله با عوامل طبیعی همچون نوسانات دمایی و باد است.
بیست و یکم بهمن ماه 97 تقاطع سه سطحی شهدای کُشن در شیراز که گفته می شود بزرگترین پروژه عمرانی جنوب کشور است با اعتباری افزون بر یک هزار و 300 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
13 روز پس از برگزاری آیین افتتاح این پل، امروز (چهارم اسفند) وجود ترکها و حفاری در یکی از محورهای این پل مشاهده و متعاقب آن این ترکها با صفحات فلزی پوشانده شد.
9873 /6118
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.