اخبار مرتبط

محمد علی قلندری، چهارشنبه به خبرنگار ایرنا بیان داشت: متاسفانه کافی نبودن میزان بارش ها در سال های اخیر، استان فارس را با بحران شدید کم آبی مواجه کرده است به گونه ای که در سر تا سر این استان پهناور، شاهد افت شدید سطح سفره های آب زیر زمینی هستیم و استحصال آب در هیچ منطقه ای از فارس نه تنها به سادگی صورت نمی گیرد بلکه با مشکلات عدیده ای همراه است.
وی ادامه داد: گاهی برای تامین آب آشامیدنی شهروندان در برخی مناطق باید تا عمق 500 متری حفاری صورت گیرد و در مسیرهای طولانی خطوط انتقال آب را اجرا کنیم که با توجه به این موضوع مقدار آب به دست آمده در مقابل سختی و هزینه های صرف شده به هیچ روی مقرون به صرفه نیست.
مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس، بحران کم آبی را بسیار جدی دانست و افزود: بی تردید در سال 98 نیز تابستان پُر مشقتی را در پیش رو خواهیم داشت که تنها راه مقابله با بحران کم آبی ناشی از آن، مدیریت مصرف و صرفه جویی در این مایه حیات است.
قلندری ادامه داد: با مصرف بهینه آب می توانیم به دوام منابع آب موجود کمک کنیم و در استمرار خدمات مطلوب آبرسانی نقشی موثر داشته باشیم.

** تصفیه خانه فاضلاب نورآباد ممسنی آماده بهره برداری است
فلندری در بخش دیگری از مطالب خود گفت: طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر نورآباد مرکز شهرستان ممسنی که یکی از یکی از بزرگترین طرح های زیست محیطی غرب استان فارس به شمار می آید، آماده بهره برداری است و به زودی با حضور وزیر نیرو افتتاح خواهد شد.
وی، با اشاره به اینکه ظرفیت این تصفیه خانه هفت هزار و 600 متر مکعب در شبانه روز است، اظهار داشت: طول خط انتقال و شبکه های اصلی و فرعی جمع آوری فاضلاب این شبکه 67کیلومتر است و اعتباری افزون بر 400 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.
به گفته قلندری، با بهره برداری از این طرح، هشت هزار و 200 خانوار از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
شهرستان ممسنی به مرکزیت نورآباد در فاصله 158کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.
مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس همچنین بیان کرد: 9 طرح آبرسانی با اعتباری بیش از 150میلیارد ریال در ایام دهه فجر 97 در این استان به بهره برداری رسید و عملیات اجرای یک پروژه فاضلاب نیز آغاز شد.
6113 /6118
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.