معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس در گزارش روز جمعه خود از قول فرمانده انتظامی این استان بیان کرد:
در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران پلیس آگاهی در محورهای مواصلاتی فارس به یک دستگاه تریلر شک و آن را متوقف کردند.
سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی افزود: در بازرسی از این خودرو، انواع لوازم خانگی قاچاق و فاقد مدارک گمرگی کشف، یک نفر قاچاقچی دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.
به گفته وی، برابر نظر کارشناسان ارزش اموال مکشوفه، 6میلیارد ریال برآورد شده است.
همچنین در گزارش دیگری از این معاونت به نقل از فرمانده انتظامی شهرستان خرم بید آمده است: ماموران انتظامی این شهرستان هنگام کنترل محورهای اصلی در بازرسی از یک دستگاه تریلر، 540 کارتن لوازم دوچرخه قاچاق کشف، راننده این وسیله نقلیه را دستگیر کردند و به مرجع قضایی تحویل دادند.
سرهنگ حمید جوکار افزود: ارزش این محموله قاچاق پنج میلیارد ریال تخمین زده شده است.
شهرستان خرم بید به مرکزیت صفاشهر در 180کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.
بنا به گزارش این معاونت، فرمانده انتظامی شهرستان سروستان نیز اظهار داشت: ماموران یگان امداد این شهرستان، هنگام گشت زنی در یکی از محورهای مواصلاتی در بازرسی از 2 دستگاه کامیون 640 حلقه لاستیک قاچاق و فاقد مدارک گمرکی کشف و در ارتباط با آن 2 متهم را دستگیر کردند.
سرهنگ عبدالرسول مجتهدی گفت: کارشناسان، بهای این کالاهای قاچاق را سه میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کرده اند.
شهرستان سروستان در 80 کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
فرمانده انتظامی شهرستان خنج هم بیان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان با ایجاد تور ایست و بازرسی در محورهای مواصلاتی، از 2 دستگاه وانت پراید، 12 حلقه لاستیک قاچاق کشف و 2 نفر متهم را دستگیر کردند.
سرهنگ کریمی با اشاره به اینکه ارزش این محموله، یک میلیارد و 210 میلیون ریال اعلام شد، گفت: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی تحویل داده شدند.
شهرستان خنج در فاصله 265 کیلومتری جنوب شیراز است.
همچنین در گزارش دیگری از این معاونت از قول فرمانده انتظامی شهرستان گراش بیان شده است: ماموران انتظامی این شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری، از چهار دستگاه خودرو سواری، مقادیری کالای خارجی قاچاق و فاقد مدارک قانونی به ارزش 500 میلیون ریال کشف کردند.
سرهنگ محمد جواد اسلامی مهر افزود: این کالاها شامل، 100کیلو گرم گردو، 144لیتر روغن زیتون، 105 کیلوگرم برنج، 25کیلوگرم شیرخشک، 172 بسته چای و انواع خواراکی و سه هزار و 990 قوطی نوشیدنی است.
وی بیان داشت: در پیوند با این کالاهای مکشوفه، چهار نفر دستگیر و به مرجع قضایی تحویل داده شدند.
شهرستان گراش در فاصله 355 کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.

**کشف احشام قاچاق در نی ریز و پاسارگاد
در گزارش دیگری از این معاونت به نقل از فرمانده انتظامی شهرستان نی ریز عنوان شده است: ماموران انتظامی ایست و بازرسی قطرویه این شهرستان، هنگام گشت زنی در محور اصلی نی ریز به سمت سیرجان کرمان، به یک دستگاه کامیون حامل احشام شک و آن را متوقف کردند.
سرهنگ سید خالد یوسفی گفت: از این وسیله نقلیه 92راس دام فاقد مجوز بهداشتی و قانونی به ارزش یک میلیارد و 60 میلیون ریال کشف، یک نفر متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.
شهرستان نی ریز در فاصله 192کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد هم اعلام کرد: ماموران پلیس آگاهی این منطقه، حین کنترل خودروهای عبوری از یک دستگاه کامیون 50 راس دام بدون پروانه بهداشتی و مجوز حمل کشف و یک نفر را دستگیر کردند.
به گفته سرهنگ محمد نیکبخت، ارزش این دام ها 750 میلیون ریال است و متهم دستگیر شده به مرجع قضایی تحویل داده شد.
شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت شهر در 110کیلومتری شمال شیراز است.
9873 /6118
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.