به گزارش ایرنا آیت الله لطف الله دژکام، عصر چهارشنبه در آیین افتتاح دفتر ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز افزود: ستادهای اقامه نماز از سویی مکانی برای رساندن صدای ائمه جمعه به مردم و از سوی دیگر فرصت و مجالی است که مردم این صدا را بشنوند.
وی بیان کرد: ستادهای نماز جمعه استان فارس در بین سایر مناطق کشور عملکرد خوبی داشته اند و با توجه به بارگاه مقدس احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) در شیراز، باید ستاد نماز جمعه این شهر در خور سومین حرم اهل بیت (ع) باشد.

**نماز جمعه در خور سومین حرم اهل بیت برگزار نشده است
رئیس ستاد نماز جمعه شهر شیراز هم در این آیین با بیان اینکه ستاد نماز جمعه در 40 سال گذشته به صورت فعال وجود داشته و برنامه‌های خوبی را ساماندهی کرده است، گفت: آنچه امروز ایجاد حساسیت کرده نقش ستاد نماز جمعه است.
احمد فخار زاده اضافه کرد: فعالیت ستاد نماز جمعه گرچه تشکیلاتی اداری به شمار می‌رود، منحصر به روز جمعه نیست.
وی افزود: ستاد نماز جمعه شیراز به تحرک بیشتری نیاز دارد چرا که این شهر با یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت تاکنون نماز جمعه ای در خور سومین حرم اهل بیت نداشته است.
رئیس ستاد نماز جمعه شهر شیراز با بیان اینکه هدف ما ایجاد ستادی فعال و پویا در این شهر است،گفت: با تدابیر امام جمعه شیراز این ستاد امروز (چهارشنبه) با 15 نفر نیروی انسانی و بدون حقوق و مزایا فعالیت خود را آغاز کرده است.
فخار زاده افزود: به لحاظ مدیریتی نیز با 220 نفر کار خود را پی می گیریم که طبق برنامه‌ ریزی ها این تعداد باید ظرف سه سال آینده به یک هزار تن برسد.
مدیر مسجد شهدای شیراز افزود: ستاد نماز جمعه باید در شیراز نقش آفرینی کند زیرا قلب فرهنگی هر شهر نماز جمعه است و به همین سبب در پی جریان سازی فرهنگی و فعال کردن قرارگاه نماز جمعه هستیم.
فخار زاده با بیان اینکه ستاد نماز جمعه بهره‌ای از ردیف بودجه دولتی ندارد، گفت: از همین رو باید زمینه حضور مجموعه متخصصان را در این ستاد خود جوش مردمی فراهم کنیم.
او بیان کرد: هم افزایی منطقی با جریانات سیاسی درون نظام، فارغ از جهت گیری های حزبی و گروهی از دیگر اهداف این ستاد است.
7375 /6118
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.