مکان: مالاگا، اسپانیا/ منبع: روزنامه دیلی میرور

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، گروهی از انگلیسی های ساکن اسپانیا امروز یکشنبه در اعتراض به وضعیت نامشخص خود در آستانه برگزیت در شهر «مالاگا» تظاهرات کردند.

حدود 300 هزار انگلیسی ساکن اسپانیا هستند. داده های سازمان ملل متحد نشان می دهد که یک چهارم انگلیسی های ساکن خارج این کشور در اسپانیا یا پرتغال زندگی می کنند.

 

0_Anti-Brexit-demonstration-in-Malaga (2)

 

یکی از تظاهرات کنندگان در مالاگا می گوید: «ما احساس می کنیم واقعا اینجا فراموش شده ایم.» نحوه پرداخت مستمری بازنشستگان پس از برگزیت یکی از نگرانی های شرکت کنندگان در تظاهرات مالاگا بود.

تعدادی از شرکت کنندگان در این تظاهرات پرچم های اتحادیه اروپا را در دست داشتند. بسیاری از بازنشستگان انگلیسی برای گذراندن دوران بازنشستگی خود به اسپانیا می روند. تخمین زده می شود که یک سوم انگلیسی های ساکن اسپانیا بیشتر از 65 سال سن دارند.

بسیاری از انگلیسی های ساکن اسپانیا نگران هستند که به دنبال خروج کشورشان از اتحادیه اروپا آنها حق استفاده از نظام خدمات پزشکی اسپانیا را نخواهند داشت.

 

0_Anti-Brexit-demonstration-in-Malaga

 

«پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا وعده داده است که از حقوق انگلیسی های ساکن اسپانیا پس از برگزیت حمایت خواهد کرد. این در حالی است که قرار است رای دهندگان اسپانیایی در ماه نوامبر به پای صندوق های رای بروند و ممکن است دولت پدرو سانچز پس از آن دیگر در قدرت نباشد.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس وعده داده است که کشورش با توافق یا بی توافق روز 31 اکتبر (9 آبان) از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر که از برگزاری دومین همه پرسی برگزیت حمایت می کند روز یکشنبه اعلام کرد که موضع گیری او در این مورد بقا در اتحادیه اروپا یا خروج از آن از سوی حزب متبوعش تعیین خواهد شد.

 

مکان: مالاگا، اسپانیا

منبع: روزنامه دیلی میرور

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.