اخبار مرتبط

مکان: کره شمالی/ منبع: خبرگزاری آسوشیتدپرس

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، مردم کره شمالی امروز یکشنبه برای شرکت در «انتخابات شورای عالی خلق» و تعیین 687 عضو آن پای صندوق‌ های رای رفته اند.

رسانه‌ های رسمی کره شمالی بر اهمیت این انتخابات و رسیدگی به وضعیت اقتصادی کشور نیز تاکید کرده‌ اند.

این دومین بار است که انتخابات در دوره رهبری «کیم جونگ‌ اون» رهبر فعلی برگزار می شود.

رای گیری هر پنج سال یک بار انجام می‌ شود.

این انتخابات چند روز پس از ناکام ماندن تازه‌ ترین دور از مذاکرات کیم جونگ‌ اون و «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا برگزار می‌ شود و «رودونگ‌ شین‌ مون» روزنامه رسمی کره شمالی زمان آن را «بسیار معنا دار» توصیف کرده‌ است.

به نوشته این روزنامه، انتخابات در این زمان قویا نشان می‌ دهد که مردم ما، با وجود همه فراز و نشیب‌ ها، عمیقا و بی‌ تردید به رهبری اعتماد دارند.»

رای‌ گیری در کره‌ شمالی بیشتر تایید است تا یک رقابت؛ چرا که رای‌ دهندگان تنها با یک کاندیدای دولتی برای هر کرسی مواجه هستند یعنی تنها یک نام روی برگه‌ های رای نوشته شده‌ است. رای‌ دهندگان می‌ توانند این نام را خط بزنند، به‌ عبارتی به آن رای مخالف بدهند.

مشارکت در رای‌ گیری در کره‌ شمالی یک وظیفه دانسته می‌ شود. انتخابات پیشین در سال 2014 با حضور 99.97 درصد واجدین شرایط برگزار شد، و دو روز پس از برگزاری اعلام شد «صد در صد» مردم به کاندیدای نوشته‌ شده روی برگه‌ های رای موافق داده‌ اند.

سن شرکت در انتخابات در کره شمالی 17 سال است. کاندیداها ممکن است کشاورزان، کارگران، سربازان و دیگر افراد از حزب حاکم کارگر و برخی زیر شاخه‌ های آن باشند.

شورای عالی خلق، نهادی تک‌ مجلسی است و 687 عضو دارد. این شورا یک هیئت رئیسه دارد که ریاست آن سال‌ هاست با «کیم یونگ‌ نام» است. 

 

مکان: کره شمالی

منبع: خبرگزاری آسوشیتدپرس

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.