خبر جدید از IOS۱۸

خالق آیفون امکانات و تنظیمات بخش کنترل سنتر گوشی خود را در به‌روزرسانی iOS ۱۸ با تغییرات زیادی همراه خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش جماران، در آستانه‌ی برگزاری کنفرانس WWDC اپل، همچنان شایعات بیشتری در مورد تغییرات کنترل سنتر آیفون در iOS ۱۸ مطرح می‌شود.

به‌ نقل از مارک گرمن، افشاگر نام‌آشنا، کاربران قادر خواهند بود ویجت‌های کنترلی را مستقیماً از داخل کنترل سنتر با گرفتن و کشیدن آن‌ها مرتب کنند. کنترل سنتر قابل تنظیم‌تر برای اولین بار اجازه می‌دهد ویجت‌های کنترلی در صفحات متعدد پخش شوند.

گرمن دوباره پیش‌بینی کرد که کنترل سنتر بازطراحی‌شده شامل ویجت موسیقی جدیدی است که همه‌ی عرض کنترل سنتر را پوشش خواهد داد و عناصر بصری بیشتری مانند تصویر آلبوم و نوار پیشرفت را به‌صورت پیش‌فرض نشان می‌دهد.

همان‌طور که پیش‌تر گزارش شده بود، انتظار می‌رود برای صفحه‌ی اصلی iOS ۱۸ امکانات بیشتری در نظر گرفته شود. احتمالاً دو تغییر مهم در راه است، از جمله امکان قرار دادن آیکون‌ها در هر نقطه‌ای از صفحه‌ی اصلی و امکان تغییر رنگ آیکون‌ اپلیکیشن‌ها. به‌عنوان مثال، آیکون‌های همه‌ی اپ‌های مالی را می‌توان به رنگ سبز تنظیم کرد.

نسخه‌ی بتای iOS ۱۸ احتمالاً بلافاصله پس از کنفرانس WWDC (۲۱ خرداد) در دسترس قرار می‌گیرد و در ماه سپتامبر (شهریور و مهر)، همزمان با رونمایی از آیفون ۱۶ به‌طور گسترده منتشر می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید