زباله فضایی اسپیس ایکس در آمریکا فرود آمد

در یک تفریحگاه خصوصی کوهستانی در ایالت کارولینای شمالی قطعه ای از زباله فضایی کشف شد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش جماران؛ به نقل از فاکس نیوز،«Glamping Collective» شرکتی است که کابین و امکانات اسکان در یک تفریحگاه خصوصی کوهستانی در نزدیکی شهر اشویل را فراهم می کند. مالکان این محل مشغول آماده سازی محل برای تعطیلات بودند که با یک شی خارجی عجیب روبرو شدند.

مهر نوشت؛ مت بار بنیانگذار و مالک این شرکت می گوید: در جایی که زباله فضایی با زمین برخورد کرده یک فرورفتگی قابل مشاهده است، اما هیچ دهانه، آسیبی به درختان یا چیزی شبیه به آن وجود ندارد. قسمت اعظم این منطقه کوهستانی به شدت جنگلی است، اما این شی در یک منطقه غیر درختی فرود آمد.

این زباله ظاهر عجیبی داشت و پیچ و مهره ها و فیبرهای جالبی در آن به کار رفته بود. این زباله فضایی که تخمین زده می شود ۴ فوت عرض و ۱۰۰ پوند وزن داشته باشد به واحدی امن در کوهستان منتقل شد.

مالک تفریحگاه با کارشناسان هوافضا تماس گرفت تا ماهیت زباله فضایی را دریابد. این درحالی است که به گفته کارشناسان مختلف از جمله جاناتان مک داول ستاره شناس و اخترفیزیک شناس مرکز هاروارد اسمیتسونیان که مشغول ردیابی اشیای خارجی بودند، این پدیده عجیب نیست.

به گفته مک داول بدنه کپسول ماموریت کرو۷ شرکت اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی که حدود ۲ ماه قبل پایان یافت، درفضا باقی ماند تا هنگام ورود به اتمسفر زمین نابود شود.

بخش اعظم بدنه کپسول دراگون سوخت و به نظر می رسد فقط قسمت کوچکی از آن باقی ماند و روی زمین فرود آمده است. اخیرا زباله های فضایی در استرالیا و کانادا نیز فرود آمده اند البته تاکنون هیچ جراحت یا خسارتی وارد نشده است.

این زباله در ۲۲ می کشف شده است.

دیدگاه تان را بنویسید