یاسمین مقبلی به زمین رسید

دقایقی پیش، فضانوردان مأموریت «کرو-۷» ازجمله «یاسمین مقبلی»، فضانورد ایرانی-آمریکایی، پس از حدود ۲۰۰ روز دوری از سطح زمین، دوباره به سیاره خود برگشتند. این چهار فضانورد با کپسول دراگون اسپیس‌ایکس در خلیج مکزیک در نزدیکی ساحل پنساکولا در فلوریدا فرود آمدند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، دقایقی پیش، در حوالی ۱۳:۱۸ ظهر به وقت ایران، کپسول Dragon Endurance حامل فضانوردان مأموریت کرو-۷ با موفقیت در خلیج مکزیک فرود آمد. هر چهار فضانورد این مأموریت، ازجمله مقبلی، به سلامت به زمین رسیدند.

به نقل از دیجیاتو، یاسمین مقبلی در این مأموریت برای اولین‌بار به فضا رفت و تجربه‌های جالبی را پشت‌سر گذاشت و آزمایش‌های علمی گوناگونی را برای ناسا انجام داد. او چندی قبل نقاشی کودکان ایرانی را هم در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به‌ نمایش درآورد و ویدیوی آن را به‌ اشتراک گذاشت.

در این مأموریت علاوه‌ بر یاسمین مقبلی که نقش فرمانده را بر عهده داشت، سه فضانورد دیگر نیز حاضر بودند: «اندریاس موگنسن» از سازمان فضایی اروپا، «کنستانتین بوریستوف» از سازمان فضایی روسیه و «ساتوشی فوروکاوا» از سازمان فضایی ژاپن.

مأموریت کرو-۷ در تاریخ ۴ شهریورماه با راکت فالکون ۹ اسپیس‌ایکس راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شد. فضانوردان یک روز بعد با موفقیت از طریق کپسول دراگون به ISS رسیدند و مأموریت بالغ بر شش‌ماهه خود را آغاز کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید