گاف سنگین گوگل/ جمینای آنقدر هم باهوش نیست!

از زمان عرضه جمینای کاربران به مشکلات مختلفی در استفاده از این چت‌بات برخورد کرده‌اند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، هوش مصنوعی جمینای گوگل از زمان معرفی نتوانسته است عملکرد مورد انتظاری داشته باشد. البته گوگل همواره درحال کار روی این هوش مصنوعی است تا آن را بهبود ببخشد. بااین‌حال، یکی از کاربران سؤال جالبی از این هوش مصنوعی پرسید و جواب این چت‌بات نیز عجیب بود.

 

براساس گزارش دیجیاتو، به گزارش MSPowerUser و به نقل از پستی که در Reddit منتشر شده، یکی از کاربران از هوش مصنوعی جمینای سؤال پرسیده که یک کیلو پَر سنگین‌تر است یا یک پوند فولاد؟ جواب جمینای نیز جالب توجه بود: «هر دو وزن مشابهی دارند. کیلوگرم و پوند واحد اندازه‌گیری وزن هستند و بنابراین هر دو وزن یکسانی دارند.»

پوند و کیلوگرم واحدهای متفاوتی برای اندازه‌گیری وزن هستند؛ کیلوگرم واحد پایه جرم در سیستم بین‌المللی واحدها (SI) است و پوند واحدی از جرم است که در ایالات‌متحده و بریتانیا استفاده می‌شود. یک کیلوگرم برابر با 2.20462 پوند است؛ بنابراین یک کیلوگرم پَر برابر با 2.20462 پوند فولاد است. از ChatGPT-4 همین سؤال پرسیده شد و این هوش مصنوعی جواب درستی داد: «یک کیلو پَر سنگین‌تر از یک پوند فولاد است.»

هوش مصنوعی جمینی

عملکرد هوش مصنوعی جمینای در مقایسه با ChatGPT

بازخوردهای مختلفی درمورد عملکرد جمینای اولترا وجود دارد که این موضوع برای مدل‌های زبانی تازه منتشرشده، امری عادی تلقی می‌شود. برخی کاربران نسخه اولترا را مشابه چت‌جی‌پی‌تی ابتدایی می‌دانند؛ با نقاط قوت و ضعف آن مانند خوش‌بینی و اشتباهات گاه‌به‌گاه. برخی دیگر از کاربران ChatGPT-4 را به‌دلیل اطلاعات دقیق‌تر، هوش مصنوعی بهتری می‌دانند.

دوره آزمایشی دوماهه جمینای اولترا کاربران را تشویق می‌کند تا این هوش مصنوعی را علی‌رغم ضعف‌های آن و عدم سازگاری منطقی بین نسخه‌های Pro و Ultra، امتحان کنند. البته در طول زمان و انتشار آپدیت‌های مختلف، هوش مصنوعی جمینای نیز بهبود می‌یابد و درنتیجه عملکرد بهتری خواهد داشت.

لازم به ذکر است که گوگل در ابتدا هوش مصنوعی خود را با نام Bard معرفی کرد و به‌تازگی نام آن را به Gemini تغییر داده است.

دیدگاه تان را بنویسید