قابلیت جدید اینستاگرام با الهام از پینترست

با وجود این قابلیت، می‌توانید در پروفایل خود پست‌های گروه‌بندی‌شده موضوعی ایجاد کنید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، دیجیاتو نوشت: اینستاگرام در حال کار روی ویژگی جدیدی است که احتمالاً «Public Collections» نام خواهد داشت و به‌کاربران اجازه می‌دهد تا پست‌های گروه‌بندی‌شده موضوعی را در پروفایل خود به اشتراک بگذارند. متا با توسعه این ویژگی ظاهراً قصد دارد اینستاگرام را کمی به پلتفرم پینترست (Pinterest) نزدیک‌تر کند.

ابتدا «الساندرو پالوزی» در ماه سپتامبر به این ویژگی اشاره کرده بود. او تصویری را به اشتراک گذاشته بود که نشان می‌داد کاربران می‌توانند با وجود Public Collections، کالکشن‌های خود را بسازند و آن را فقط برای برخی فالوورها یا تمام آن‌ها در دسترس قرار دهند. حالا این توسعه‌دهنده یک بار دیگر نیز پستی درباره آن منتشر کرده است که نشان می‌دهد اینستاگرام همچنان مشغول توسعه Public Collections است.

ساخت کالکشن در اینستاگرام

 

اسکرین‌شات صفحه ابتدایی معرفی این ویژگی را نشان می‌دهد. در توضیحات داخلی صفحه نیز گفته‌شده که کاربران می‌توانند با این ویژگی مجموعه‌هایی را به پروفایل خود اضافه کنند.

ویژگی شبیه به Pinterest در حال توسعه توسط اینستاگرام به‌طور بالقوه باعث می‌شود تا کاربران طیف گسترده‌تری از محتوا را تماشا کنند و همچنین احتمال کشف سازندگان و ایده‌های جدید توسط آن‌ها را افزایش می‌دهد.

 

البته اینکه ویژگی Public Collections اینستاگرام تا چه‌اندازه می‌تواند با پینترست رقابت کند، به‌نحوه استقبال کاربران و تولیدکنندگان محتوا از این ویژگی بستگی دارد. با این حال، اگر متا آن را به‌شیوه جذاب و یکپارچه به پروفایل کاربران اضافه کند، احتمالاً افراد بیشتری را به خود جذب خواهد کرد. همچنین تمرکز پینترست بر کالکشن‌ها و پیداکردن محتواهای بصری جدید برای کاربران همچنان می‌تواند نسبت به ویژگی اینستاگرام برتری داشته باشد.

در نهایت باید اشاره کرد که این ویژگی هنوز در حال توسعه است و مشخص نیست چه زمانی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. همچنین کاملاً نمی‌توان انتظار داشت که نهایتاً کاربران به این ویژگی دسترسی پیدا کنند.

دیدگاه تان را بنویسید