تاثیر مهم شعرهای کودکانه بر مغز نوزادان

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که صحبت کردن با نوزادان با گفتاری آوازگونه مانند شعرهای کودکانه، موثرترین روش برای آموزش صحبت کردن به آنهاست.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از اس‌اف، به طور سنتی، زبان شناسان آوایی کوچکترین عناصر صوتی گفتار، که معمولا با حروف الفبا نشان داده می‌شوند را به عنوان سنگ بنای یادگیری زبان در نظر می‌گیرند. اعتقاد بر این بود که نوزادان این عناصر آوایی را یاد می‌گیرند و با ترکیب آنها کلمات را تشکیل می‌دهند.

با این حال، محققان دانشگاه کمبریج و کالج ترینیتی دوبلین نشان داده‌اند که نوزادان تا حدود هفت ماهگی اطلاعات آوایی را پردازش نمی‌کنند و حتی در حدود ۱۱ ماهگی نیز همچنان با پردازش مشکل دارند که این تقریبا حدود سنی است که کودکان معمولا اولین کلمات خود را به زبان می‌آورند.

این مطالعه نشان می‌دهد که در ماه‌های اولیه، نوزادان زبان را عمدتا از گفتار و الگوهای موزون یاد می‌گیرند و بر آهنگ‌هایی که به آنها در شناسایی شروع و پایان کلمات کمک می‌کند، تاکید دارند.

پروفسور اوشا گوسوامی(Usha Goswami) عصب‌شناس در دانشگاه کمبریج می‌گوید: تحقیق ما نشان می‌دهد که صداهای تک گفتار تا حدود هفت ماهگی پردازش نمی‌شوند، حتی اگر بیشتر نوزادان تا این مرحله کلمات آشنا مانند را تشخیص دهند.

بنابراین، ما معتقدیم که ارائه اطلاعات موزون نکته پنهانی است که به توسعه یک سیستم زبانی با عملکرد خوب کمک می‌کند.

نوزادان می‌توانند از اطلاعات موزون مانند ساختاری برای اضافه کردن اطلاعات آوایی استفاده کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید