تولید وانت ال۹۰ در قاره آمریکا !

رنو لوگان یا L۹۰ یا تندر ۹۰، خودرویی بود که از آن در بازار ایران به کیفیت مطلوب یاد می‌شود. حضور این خودرو در سگمنت‌های مختلفی مانند استیشن و وانت برای سایر اقشار جذاب به نظر می‌آمد. حالا پس از گذشت چند سال از توقف تولید تمامی این مدل‌ها در ایران، تولید تندر ۹۰ پیکاپ با نشان نیسان در آمریکای لاتین دوباره از سر گرفته می‌شود!

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، نیسان در آمریکای لاتین تأیید کرده که به توسعه یک پیکاپ کوچک ادامه می‌دهد و اضافه کرد که مدل جدید آن بر اساس محصول رنو ساخته خواهد شد. در اوایل سال ۲۰۲۳، اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی اعلام کرد که قصد دارد یک پیکاپ کوچک تولید کند که توسط رنو توسعه یافته و با نیسان به اشتراک گذاشته شده است. بخش آمریکای لاتین نیسان اخیراً تأیید کرد که قصد دارد خط تولید خود را "غنی" کرده و می‌خواهد از تخصص رنو در بخش پیکاپ کوچک استفاده کند.

 

خبرآنلاین نوشت؛ این پیکاپ جدید مبتنی بر رنو لوگان یا همان تندر ۹۰ خودمان بوده که تا چند سال پیش توسط ایران خودرو تولید می‌شد و قرار است در آمریکای لاتین با نشان نیسان عرضه شود.

تولید وانت ال۹۰ در قاره آمریکا/ تولد دوباره وانت ایران خودرو آن سوی دنیا/ عکس

این خودرو با پیشرانه ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه در ایران تولید می‌شد. نیروی تولیدی توسط این پیشرانه به ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۰ نیوتون متر گشتاور می‌رسید. فضای باری آن دارای طول ۱۸۰۰ میلی متری و قادر به‌ جابه‌جایی تا ۸۰۰ کیلوگرم بار بود.

دیدگاه تان را بنویسید