امکان ارسال ویدیو با کیفیت HD در واتساپ فراهم شد

ویژگی ارسال ویدیو با کیفیت HD در واتساپ بالاخره در دسترس قرار گرفت. پرکاربرترین پیام‌رسان دنیا حالا به یکی از موردانتظارترین قابلیت‌های موردنیاز کاربران مجهز شده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ بالاخره پس‌از چندین سال انتظار ویژگی ارسال ویدیو با کیفیت HD در واتساپ فعال شد. فقدان این قابلیت کاربردی در پیام‌رسانی به بزرگی واتس‌اپ بسیار خجالت‌آور بود و متا دیر فهمید که باید پشتیبانی از ویدئوهای HD را به پیام‌رسانش اضافه کند. این ویژگی درحالی در به‌روزرسانی اخیر اپلیکیشن واتساپ جای گرفته است، که رقبایی مانند تلگرام، سالهاست که از آن استفاده می‌کنند.

قابلیت ارسال ویدیو با کیفیت HD در واتساپ منتشر شد

متا هفته‌ گذشته به‌روزرسانی جدیدی برای نسخه اندروید و iOS واتساپ منتشر کرد تا کاربران این پیام‌رسان بتوانند عکس‌های باکیفیت را با فشرده‌سازی کمتر برای یکدیگر ارسال کنند. متا در همان زمان وعده داد که امکان ارسال ویدیوهای HD نیز به واتساپ اضافه می‌شود و به‌روزرسانی جدید، این قابلیت را به‌همراه دارد. این ادعا را نخستین‌بار نشریه‌ 9to5Mac مطرح کرد.

تا قبل از انتشار به‌روزرسانی جدید، هیچ راهی برای انتخاب وضوح ویدیوهای ارسالی در WhatsApp وجود نداشت و این پیام‌رسان به‌صورت خودکار همه‌ ویدیوها را فشرده می‌کرد و وضوح آنها را به 480p کاهش می‌داد.

در نسخه‌ جدید واتساپ به گزینه‌‌ای برای انتخاب وضوح ویدیوها دسترسی خواهید داشت. گزینه‌ Standard Quality ویدیوها را با وضوح 480p ارسال می‌کند اما اگر HD Quality را انتخاب کنید، وضوح ویدیو HD خواهد شد.

واتساپ در ماه‌های اخیر با اضافه کردن قابلیت‌هایی جدید تلاش کرده است به رقیب بهتری برای تلگرام تبدیل شود. همزمان با پیشرفت لاک‌پشتی واتساپ، تلگرام قابلیت‌های هیجان‌انگیزی اضافه کرده است تا از پیام‌رسان به شبکه‌ای اجتماعی تبدیل شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید