برخی برنامه های مفید از پیش نصب‌ شده روی موبایل

تعدادی برنامه مفید از پیش نصب شده روی دستگاه‌های هوشمند وجود دارند که احتمالا بیشتر افراد از آن‌ها بی خبرند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تعدادی برنامه بسیار مفید از پیش نصب شده روی دستگاه‌های آیفون و اندروید وجود دارمد که ممکن است بسیاری از کاربران از آن‌ها اطلاعی نداشته باشند. 

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ مهمترین این اپلیکیشن‌ها به شرح زیر هستند:

برنامه ذره بین

برای استفاده از ذره بین، App Store را باز کنید. در کادر جست و جو در بالا کلمه ذره بین را تایپ کنید و وقتی ظاهر شد، Open را بزنید.

استفاده از ذره بین آسان است. برای تنظیم زوم کافی ست روی آن ضربه بزنید، نگه دارید و بکشید. همچنین یک نماد چراغ قوه در پایین برنامه ذره بین وجود دارد. نور بیشتر به شما کمک می‌کند در شرایط خاص بهتر ببینید.

برنامه اسکن سریع کد‌های QR

اگر گوشی شما خیلی قدیمی نیست نیازی به دانلود برنامه اسکنر کد QR شخص ثالث نیست؛ چرا که اسکنر یک کد QR در تلفن همراه موجود است.

برنامه دوربین را برای اسکن کد QR باز کنید. آیفون شما همچنین دارای یک برنامه Code Scanner است.

کنترل برنامه چاپگر از طریق تلفن یا رایانه لوحی خود

شما می‌توانید تقریبا هر چیزی را در iPhone یا iPad خود چاپ کنید. شما فقط به چاپگری نیاز دارید که از AirPrint پشتیبانی کند.

ابتدا مطمئن شوید که چاپگر و تلفن شما به شبکه WiFi متصل هستند. برای چاپ، روی نماد اشتراک‌گذاری روی یک سند، یادداشت، عکس یا هر چیز دیگری که می‌خواهید چاپ کنید ضربه بزنید. چاپگر خود را انتخاب و سپس چاپ کنید.

برنامه Live Caption

یکی از بهترین ویژگی‌های دسترس‌پذیری در Android، Live Caption است که به طور خودکار هر گفتاری را که در تلفن شما پخش می‌شود، از جمله پادکست‌ها، تماس‌های ویدیویی، پیام‌های صوتی، تماس‌های تلفنی و ویدیو‌ها را نامگذاری می‌کند. 

لازم به ذکر است که گزینه Caption در Pixel ۲ و جدیدتر و سایر تلفن‌های Android کار می‌کند.

برای روشن و خاموش کردن این برنامه دکمه افزایش یا کاهش صدا را فشار دهید، در بخش کنترل صدا، روی گزینه Live Caption کلیک کنید.

ویژگی یادداشت برداری

Google Keep Notes در گوشی‌های اندرویدی ادغام شده است و شبیه به یادداشت‌های اپل است.

این برنامه را در لیست برنامه‌های اندروید خود خواهید یافت. برای افزودن یادداشت جدید، روی نماد مثبت در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید. برای افزودن یک لیست، روی نمادی که شبیه علامت چک در یک کادر است کلیک کنید. برای کشیدن چیزی روی صفحه گوشی خود، روی نماد نشانگر و برای ضبط یادداشت صوتی، روی نماد میکروفون ضربه بزنید. گزینه Keep آنچه را شما می‌گویید، رونویسی و فایل صوتی را ذخیره می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید