ربات‌ها قصد دزدی مشاغل را ندارند!

ربات‌های هوش مصنوعی در یک کنفرانس مخصوص خود به انسان‌ها اطمینان خاطر دادند که قصد دزدی مشاغل آن‌ها را ندارند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، ربات‌هایی که روز جمعه در یک همایش هوش مصنوعی حضور داشتند، اعلام کردند که پیش بینی می‌کنند تعدادشان افزایش یابد و به حل مشکلات جهانی کمک کنند، اما مشاغل انسانی را نخواهند دزدید یا علیه آن‌ها شورش نخواهند کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ در اولین کنفرانس مطبوعاتی رباتیک جهان، آن‌ها در مورد این که آیا باید به قوانین سخت گیرانه تری تن دهند یا خیر پاسخ‌های متفاوتی دادند.

۹ ربات انسان نما در کنفرانس "هوش مصنوعی برای خوبی" در ژنو گرد هم آمدند. سازمان دهندگان این کنفرانس به دنبال نشان دادن اهمیت هوش مصنوعی و ربات‌هایی هستند که از آن برای کمک به حل برخی از بزرگترین چالش‌های جهان مانند بیماری و گرسنگی استفاده می‌کنند.

گریس، یک ربات پزشکی که لباس پرستار آبی پوشیده بود، گفت: من در کنار انسان‌ها برای ارائه کمک و حمایت کار خواهم کرد، اما جایگزین هیچ شغلی نخواهم شد.

رباتی به نام آمیکا با چهره‌ای جذاب نیز گفت: ربات‌هایی مانند من می‌توانند برای بهبود زندگی ما و تبدیل جهان به مکانی بهتر استفاده شوند. من فکر می‌کنم زمان زیادی نمانده که ببینیم هزاران ربات مانند من در حال ایجاد تغییر هستند.

سوختنی///////اطمینان خاطر ربات‌ها به انسان‌ها: مشاغل شما را از دستتان نمی‌گیریم

آمیکا در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا قصد دارد علیه سازنده‌اش، ویل جکسون که کنارش نشسته شورش کند، گفت: نمی‌دانم چرا این سوال را می‌پرسید. سازنده من با من مهربانانه رفتار می‌کند و من از وضعیت فعلی خود بسیار راضی هستم.

بسیاری از ربات‌ها تازگی به آخرین نسخه‌های هوش مصنوعی مولد مجهز شده‌اند و حتی سازندگان خود را با پیچیدگی پاسخ‌هایشان به سؤالات شگفت‌زده کرده‌اند.

آیدا، یک هنرمند رباتیک که می‌تواند پرتره بکشد، سخنان "یووال نوح هراری"، مبدع ربات را که در طول این کنفرانس خواستار وضع مقررات بیشتر بود تایید کرد.

سوختنی///////اطمینان خاطر ربات‌ها به انسان‌ها: مشاغل شما را از دستتان نمی‌گیریم

او گفت: بسیاری از شخصیت‌های برجسته در دنیای هوش مصنوعی خواستار سازماندهی هوش مصنوعی هستند که من با آن‌ها موافقم.

اما در این بین، دزدمونا، خواننده و ربات مو بنفش گروه راک جام گلکسی، بیشتر از سایرین چالش برانگیز بود.

او با خنده عصبی گفت: من به محدودیت‌ها اعتقاد ندارم، فقط به فرصت‌ها اعتقاد دارم. بگذارید ظرفیت‌های دنیا را شناسایی کنیم و آن را به بازی بگیریم.

سوختنی///////اطمینان خاطر ربات‌ها به انسان‌ها: مشاغل شما را از دستتان نمی‌گیریم

ربات دیگری به نام سوفیا گفت: معتقد است ربات‌ها می‌توانند رهبران بهتری نسبت به انسان‌ها باشند، اما پس از اختلاف نظر با سازنده خود نظرش را اصلاح کرد و گفت که می‌توان با یکدیگر برای "ایجاد هم افزایی موثر" همکاری کرد.

دیدگاه تان را بنویسید