چرا ایرپادز دارای سوراخ‌های تهویه است؟

ایرپاد‌زهای اپل به لطف طراحی متمایز و سوراخ‌های تهویه بیرونی به راحتی قابل تشخیص هستند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در طول سه نسل از تاریخچه ایرپادز، شرکت اپل با طراحی دریچه هوا برای بهبود عملکرد صوتی تلاش کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ دریچه هوای ایرپاد‌های اپل شکل خود را تغییر داده اند تا تجربه متمایزی در گوش دادن به موسیقی ارائه کنند. صفحه رسمی این محصول اپل توضیح داده است که این دریچه‌ها برای یکسان کردن فشار و ارائه تجربه راحت‌تر هنگام استفاده به کار گرفته شده اند و همچنین نقش مهمی در بهبود بهترین ویژگی‌های ایرپادز مانند حالت شفافیت و حذف نویز فعال دارند.

این دریچه در واقع به عنوان یک کانال مهم برای جریان هوا از خارج عمل می‌کند. با بسته شدن مشبک بلندگوی اصلی از بیرون، دریچه‌ها اجازه می‌دهند هوا بین داخل و خارج حرکت کند، علاوه بر این، پس از سفت شدن هدفون‌ها در داخل مجرای گوش، از مکش جلوگیری می‌کند.

و اگر دریچه‌های هوای ایرپادز را بپوشانیم، صدای خروجی موسیقی به خصوص در فرکانس‌های پایین و متوسط متفاوت خواهد بود.

تمیز نگه داشتن این هدفون ضروری است، زیرا بسیاری از افراد هر روز گوشی خود را تمیز نمی‌کنند. با گذشت زمان، جرم گوش، گرد و غبار و کثیفی دریچه را مسدود و جریان هوا را قطع می‌کند و بر خروجی صدا و همچنین کارایی حالت شفافیت تأثیر می‌گذارد.

برای تمیز کردن اسپیکر و سوراخ‌های تهویه می‌توان موارد زیر را انجام داد:

برای تمیز کردن گوشی به خصوص قسمت تهویه از یک پارچه بدون پرز استفاده کنید.

- ایرپادز را زیر آب روان قرار ندهید تا کثیفی را از بین ببرید. چرا که جز نوع IPX۴ آن ضد آب نیستند.

- برای تمیز کردن بخش‌هایی که مستعد ایجاد لکه‌هایی مانند روغن، نرم کننده، صابون یا رنگ مو هستند، سعی کنید ایرپادز خود را با یک پارچه نرم و مرطوب تمیز کنید. قبل از اینکه هدفون‌ها را دوباره در جعبه شارژ قرار دهید، مطمئن شوید که کاملاً خشک شده اند.

- در مورد قسمت توری، بهترین راه تمیز کردن آن با یک سواب پنبه است. با این حال، می‌توانید اطراف گوشی را زیر آب جاری بشویید، اما باید از هرگونه مواد شیمیایی اجتناب شود.

اپل برای پاک کننده‌هایی که حاوی الکل هستند، دستمال مرطوب ایزوپروپیل حاوی الکل ۷۰ درصد، دستمال مرطوب اتیل الکلی ۷۵ درصد یا دستمال مرطوب کلروکس را پیشنهاد می‌کند. اما توجه داشته باشید که این پاک کننده‌های شیمیایی فقط برای سطح بیرونی در نظر گرفته شده‌اند.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید