رونمایی از شاسی‌بلند الکتریکی شورلت+ قیمت

از ولت، شاسی بلند الکتریکی شورلت رونمایی شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، شورلت با امید به افزایش سهمش از بازار ماشین‌های الکتریکی آمریکا، یک شاسی‌بلند الکتریکی به محصولاتش اضافه کرد. این مدل جدید که اکوییناکس ائی‌وی (Equinox EV) نام دارد با قیمت حدود سی هزار دلار به بازار عرضه خواهد شد.

این دومین تلاش شورلت برای گرفتن سهم از بازار ماشین‌های الکتریکی است. این شرکت پیش از این یک مدل الکتریکی به نام ولت (Volt) در محصولاتش داشت که با وجود قیمت ارزان فروش زیادی نداشت. اما اکوییناکس در بازار پرطرفدار شاسی‌بلندها و با قیمتی ارزان‌تر از رقیبان به بازار عرضه می‌شود و همین باعث شده امید به موفقیتش بیشتر باشد.

شورلت یک مدل بنزینی هم از اکوییناکس در محصولاتش دارد، اما مدل الکتریکی و بنزینی تنها در نام مشترک هستند و دو ماشین تفاوت زیادی با هم دارند. ماشین الکتریکی از مدل بنزینی بزرگ‌تر است و می‌توان آن را با یک یا دو موتور الکتریکی سفارش داد. شورلت می‌گوید ارزان‌ترین مدل با هر بار شارژ می‌تواند تا ۲۵۰ مایل (۴۰۲ کیلومتر) حرکت کند. مسافتی که مدل‌های گران‌تر می‌توانند با هر بار شارژ حرکت کنند تا ۳۰۰ مایل (۴۸۳ کیلومتر) افزایش می‌یابد. 

شورلت به زودی مدل الکتریکی بلیزر و یک مدل الکتریکی از وانت سیلورادو هم به بازار عرضه خواهد کرد. این مدل‌ها بخشی از استراتژی جنرال‌موتورز،‌ مالک شورلت است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ چهل درصد محصولاتش را الکتریکی کند.

ولت

دیدگاه تان را بنویسید