ایلان ماسک بخشی از سهام تسلا را فروخت

ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، ۴ میلیارد دلار از سهام خودروهای الکتریکی این شرکت را فروخت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ بایگانی‌های اوراق آمریکا روز پنجشنبه نشان داد، ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، ۴ میلیارد دلار از سهام خودروهای الکتریکی این شرکت را فروخت که احتمالاً با هدف کمک به تامین مالی خرید توئیتر برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش رویترز؛ به تازگی ایلان ماسک، حدود چهار میلیون از تعداد سهم های خود (حدود سه درصد از کل سهامش در خودروسازی) در شرکت تسلا که معادل چهار میلیارد دلار  بود  را فروخت.

این فروش پس از آن صورت گرفت که ماسک روز دوشنبه قراردادی را برای خرید توئیتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار به صورت نقدی در معامله‌ای منعقد کرد.  این پلتفرم اجتماعی میلیون‌ها کاربر دارد که باعث ثروتمندتر شدن مدیر اجرایی تسلا می‌شود. بر اساس گزارش فوربس، دارایی خالص ماسک ۲۶۸ میلیارد دلار است.

از زمانی که خرید سهام توئیتر توسط ماسک قطعی شد؛  سهام تسلا نزدیک ۲۰ درصد کاهش یافت. سرمایه گذاران ابراز نگرانی کرده اند که ماسک ممکن است مجبور به فروش سهام تسلا برای تأمین مالی سهم خود در پیشنهاد خرید شود. به عنوان بخشی از قرارداد توئیتر، ماسک همچنین ۱۲.۵ میلیارد دلار وام از سهام تسلا خود دریافت کرد. این در حالی است که او قبلاً  حدود نیمی از سهام تسلا خود وام گرفته بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید