شکایت کارمند تسلا به دلیل آزارهای جنسی

طبق شکایتی که به تازگی ثبت شده، کارمندان زنی که در کارخانه فرمونت تسلا واقع در ایالت کالیفرنیا فعالیت می‌کنند با آزارهای جنسی متعددی روبرو هستند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از انگجت، جسیکا باراز یکی از کارمندان بخش تولید تسلا، این شکایت را در دادگاه عالی آلمدا کانتی ایالت کالیفرنیا ثبت کرده است. او ادعا می‌کند طی ۳ سال گذشته با شرایط کاری کابوس واری رو به رو بوده است.

مهر نوشت؛ باراز اتهامات متعددی علیه تسلا مطرح کرده است. در این شکایت ذکر شده در یک مورد یکی از کارمندان مرد به شکلی نامناسب به وی نزدیک شده است. این زن در موردی دیگر ادعا می‌کند هنگامی که درباره یکی از همکارانش به ناظر خود شکایت کرد، وی هیچ کاری انجام نداد.

او در مصاحبه‌ای با واشنگتن پست در این باره گفت: پس از تحمل ۳ سال آزار، حس امنیت از بین می‌رود.

شکایت این کارمند از تسلا در حالی انجام می‌شود که یک ماه قبل دادگاه فدرال به این شرکت خودروسازی دستور داد ۱۳۷ میلیون دلار غرامت به یک کارمند سیاهپوست بپردازد. کارمند مذکور ادعا می‌کرد در واحد فرمونت سال‌ها در معرض رفتارهای تبعیض آمیز بوده است.

البته تسلا تنها خودروساز برقی نیست که با اتهامات فضای کاری نامناسب برای زنان روبرو است. شر کت ریویان نیز با شکایت لورا شواب، یکی از مدیران ارشد اجرایی سابق خود مواجه شده است. شواب ادعا می‌کند پس از آنکه درباره محیط نامناسب شرکت شکایت کرده، اخراج شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید