تولید خودروی برقی اپل با همکاری تویوتا از سال ۲۰۲۴

اپل در نظر دارد تولید انبوه خودروی برقی خود را از سال ۲۰۲۴ آغاز کند و به همین منظور در حال مذاکره با تامین کنندگان آسیایی و برخی شرکت‌های خودروسازی است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، اپل در ماه‌های گذشته با ال جی و SK Group برای همکاری در پروژه خودرو برقی مذاکراتی داشته است. همچنین اکنون همان منابع معتقد هستند که شرکت ژاپنی تویوتا احتمالا با اپل همکاری داشته باشد. با این وجود تویوتا پس از BMW، مرسدس بنز، فولکس واگن و هیوندای جدیدترین شرکت خودروسازی محسوب می‌شود که طبق شایعات اپل با آن‌ها مذاکراتی انجام داده است.

دیجیاتو نوشت؛ اپل حداقل از سال ۲۰۱۴ در حال کار روی پروژه خودرو برقی خود است و اکنون به نظر می‌رسد اپل برای استارت تولید انبوه پروژه خود در سال ۲۰۲۴ تمرکز کرده است. اما برای انجام این کار، کوپرتینویی‌ها باید از یک زنجیره تامین جدید استفاده کنند. انتظار می‌رود اپل برای ساخت خودروهای خود به یک شرکت تولیدی متکی باشد و هر چند قصد دارد باتری‌های EV پروژه خود را در ایالات متحده تولید کند، اما به دنبال مشارکت با سازندگان مانند تویوتا است.

 

رویترز پیشتر گزارش داده بود که اپل در حال طراحی نوع جدیدی از باتری است که می‌تواند هزینه‌های آن را به طور اساسی کاهش داده و محدوده تحت پوشش خودرو را افزایش دهد. یکی از افرادی که با رویترز صحبت کرده است، فناوری باتری اپل را نسل بعدی توصیف و از آن مانند اولین دستگاه آیفون یاد کرده است.

شرکت چینی شیائومی نیز اخیرا کسب و کار خودروهای برقی خود را با نام «Xiaomi Automobile» ثبت و اعلام کرد که این واحد وارد فاز توسعه اساسی شده است. همان طور که قبلا گفته شده بود، پروژه شیائومی در ابتدا سرمایه‌ای ۱.۵۵ میلیارد دلاری خواهد داشت و اکنون ۳۰۰ کارمند دارد و تحت هدایت «لی جون»، بنیانگذار شیائومی فعالیت می‌کند.

دیدگاه تان را بنویسید