رونمایی از قابلیت جدید واتس اپ+ جزییات

پیام‌رسان واتس‌اپ چند وقتی است که روی قابلیت استفاده همزمان از یک اکانت در چند دستگاه کار می‌کند. حالا پیش‌نمایشی از این ویژگی لو رفته که به ما نشان می‌دهد نسخه دسکتاپ اپلیکیشن واتس‌اپ چگونه از این قابلیت استفاده خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، زمانی که نسخه جدید واتس‌اپ با پشتیبانی از چند دستگاه منتشر شود، کاربران می‌توانند اکانت خود را به حداکثر چهار دستگاه و یک موبایل وصل کنند. مهم‌ترین مزیت این ویژگی امکان استفاده از واتس‌اپ روی کامپیوتر آن هم در شرایطی است که موبایل شما به اینترنت وصل نباشد.

دیجیاتو نوشت؛ همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، در اپلیکیشن مک واتس‌اپ گفته شده که کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند بدون نیاز به اتصال اینترنت در موبایل با مخاطبان خود تماس بگیرند و به آن‌ها پیام دهند. این پیام می‌گوید یک اکانت می‌تواند به‌صورت همزمان روی حداکثر ۴ دستگاه استفاده شود.

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل فیسبوک و «ویل کاتکارت»، مدیرعامل واتس‌اپ چندی پیش در مصاحبه‌ای گفته بودند همگام‌سازی پیام‌ها و محتواهای واتس‌اپ بین دستگاه‌های مختلف چالش بزرگی برای آن‌ها بوده است. ویژگی سازگاری با چند دستگاه هنوز در دست توسعه قرار دارد، اما احتمالا به‌زودی به‌صورت بتا و آزمایشی در دسترس قرار می‌گیرد.

واتس‌اپ در حال حاضر با نسخه ۲.۲۱۲۶.۱۱ قابلیت پیام‌های محوشونده و زبانه جدید آرشیو را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. قابلیت اول این امکان را فراهم می‌کند تا پیام‌ها به‌صورت خودکار پس از یک بار دیده شدن توسط مخاطب از صفحه چت حذف شوند.

واتس‌اپ بتا همچنین اخیرا با قابلیت جدیدی به کاربران اجازه داد تا در هنگام ارسال تصویر و ویدیو بتوانند کیفیت فایل‌های خود را از بین سه حالت انتخاب کنند. سه کیفیتی که این اپلیکیشن برای آپلود در اختیار کاربران قرار می‌دهد شامل حالت خودکار، بهترین کیفیت و صرفه‌جویی در مصرف اینترنت است. با این حال مشخص نیست که با انتخاب گزینه بهترین کیفیت فایل‌ها بدون فشرده‌سازی آپلود و ارسال می‌شوند یا خیر.

دیدگاه تان را بنویسید