حمیدالدین یوسفی روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کنارک به عنوان هفتمین شهر پرجمعیت استان و از قطب‌های اقتصادی کشور محسوب می‌شود که کمتر دیده شده و هرچه توجه به این شهر بیشتر باشد منافع بیشتری را برای کشور بدنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در این شهر حتی در ساعات بامدادی نیز بازار رونق دارد، گفت: در هیچ جای کشور چنین امنیتی را نمی‌توان مشاهده کرد و این امر نتیجه تعامل شهروندان و تلاش‌های دستگاه‌های متولی است.

فرماندار کنارک با بیان اینکه از تمام قومیت‌های کشور در این شهرستان ساکن هستند افزود: مردمی بومی منطقه بیشتر به صید و صیادی علاقه دارند بگونه‌ای که بیشترین صید سیستان و بلوچستان از این منطقه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در کنار صید و صیادی کشاورزی نیز در کنارک از جایگاه خاصی برخوردار است به گونه‌ای که تنها در زرآباد حدود چهار هزار هکتار باغ موز وجود دارد و کیفیت کالاهای تولیدی مانند موز، هندوانه و سایر محصولات باعث جذب مشتری‌های ویژه در سایر کشورها شده است.

یوسفی ادامه داد: باید به سمتی برویم که فرآوری نیز توسط خود باغ‌دار انجام شود تا اشتغال،انگیزه و منافع بیشتری در استان داشته باشد.

وی همچنین گفت: از تعزیرات حکومتی انتظارهای زیادی در زمینه دفاع از حقوق مردم و برخورد با سودجویان در بازار داریم زیرا هرچه نظارت‌ها بیشتر باشد بی‌قانونی کمتر می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار اظهار داشت: اقدامات زیادی در زمینه مبارزه با قاچاق صورت گرفته که نتایج خوبی نیز داشته است.

حیدر میرزایی افزود: رشد فراوانی در وارده پرونده‌های قاچاق در سالجاری داشته‌ایم بگونه‌ای که این استان بیشترین پرونده‌های قاچاق کشور را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: قاچاق سوخت بیشترین حجم پرونده‌ها را به خود اختصاص داده و هدف اصلی ما نیز برخورد با دانه درشت‌های قاچاق است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان بیان کرد: یکی از برنامه‌های تعزیرات حکومتی با توجه به شرایط خاص کنارک، فعال‌سازی اداره مستقل در سالجاری در این شهرستان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.