سرهنگ یداله ستوده روز چهارشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۳ نفر از شهروندان براثر وقوع این حوادث رانندگی در جنوب سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند و ۱۰۳ نفر نیز مجروح شدند.
وی از عمده دلایل حوادث رانندگی یک هفته گذشته در جاده‌های جنوبی سیستان و بلوچستان را توجه نداشتن به جلو، انحراف و تجاوز به چپ و سرعت غیرمجاز ذکر کرد.
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان بیان کرد:۴۰ درصد تصادفات این مدت مربوط به برخورد ۲ وسیله نقلیه با یکدیگر و ۳۵ درصد واژگونی خودرو بوده است.
وی تاکید کرد: تصادفات این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد کاهش داشته است.

ستوده گفت: در مجموع وجود راه‌های دوطرفه، قوس و پیچهای فراوان در کنار سرعت زیاد، رعایت نکردن قانون و قاچاق سوخت، انسان و کالا از مهمترین علل افزایش تصادف در حوزه جنوب سیستان و بلوچستان است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستانهای شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه پلیس راه شمال و شهرستانهای جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.