اخبار مرتبط

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان با اشاره به آغاز طرح تردد تابستانه گفت: این طرح از ابتدای تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت. با توجه به موج تردد تابستانی در این ایام پیش بینی می شود تقاضا برای انجام سفرهای جاده ای به ویژه با ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری افزایش یابد، بر این اساس با هماهنگی و همکاری پلیس راه های شمال و جنوب استان، تشکل های صنفی حمل و نقل مسافری و ادارات تابعه در شهرستان ها، برنامه ریزی های لازم انجام شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ایوب کرد ادامه داد: در سه ماهه اول سال جاری تعداد 67 مانور توسط پرسنل این اداره کل جهت کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی از لحاظ برخورداری از تجهیزات ایمنی صورت گرفته که دراین مانورها تعداد 1400 دستگاه ناوگان عمومی مورد بازدید قرار گرفته است. همچنین از ابتدای طرح در اول تیرماه نیز  11 نوبت مانور برگزار شده که تعداد 125 دستگاه ناوگان عمومی بازدید شده است .

وی افزود: با عنایت به وظایف ذاتی این اداره کل و در راستای کنترل هرچه بهتر تردد و برقراری ایمنی در جاده ها،  تجهیزات ایمنی و اقلام مورد نیاز پلیس راه های شمال و جنوب استان نیز تهیه و در اختیار آنها قرار گرفته است .

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به سایر اقدامات صورت گرفته گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، ضمن ارائه آموزش نکات ایمنی و قوانین و مقررات به کاربران جاده خصوصاً در مناطق روستایی، تعداد 1750 عدد کلاه ایمنی مخصوص راکبان موتور سیکلت و 300 عدد کپسول آتشنشانی و برچسب شبرنگ مخصوص وانت بار ها، به صورت رایگان در میان آنها توزیع شده است. همچنین با توجه به شرایط زیست محیطی استان، تعداد 2 هزار گردنبند شبرنگ مخصوص شتر جهت رویت هر چه بیشتر آنها توسط کاربران جاده، تهیه و توزیع شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.