اخبار مرتبط

حیدر زورقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان از اسفند سال گذشته آغاز شده و همچنان با قوت ادامه دارد.
وی بیان کرد: 28 هزار و 360 هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان علیه ملخ پوره و 47 هزار و 850 هکتار علیه ملخ بالدار بوده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس اعلام سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) حمله ملخ به این استان همچنان ادامه دارد.
وی ادامه داد: شهرستان کنارک با 20 هزار و 620 هکتار در صدر مبارزه با ملخ صحرایی در این استان قرار دارد.
زورقی بیان کرد: مهمتریمن چالش بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان مبارزه با ملخ صحرایی است به طوریکه تاکنون هزینه های زیادی را به این بخش تحمیل کرده است.
وی گفت: هم اینک 16 تیم خودرویی سمپاش، 50 دستگاه ماشین آلات با 150 نفر نیروی این نهاد مبارزه با ملخ صحرایی را بر عهده دارند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: برای تداوم مبارزه با این آفت خطرناک نیاز به 40 تن سم داریم و با توجه به گستردگی این استان خواستار تسریع در تامین اعتبار مبارزه هستیم.
وی اظهار داشت: ضروریست کشاورزان در صورت مشاهده این آفت مراتب را به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند.
به گزارش ایرنا ملخ های صحرایی تمام گیاهان زراعی، باغی و حتی علف های هرز را می خورند، این نوع ملخ قدرت پرواز بسیار زیادی دارد و در یک شبانه‎ روز می‎ تواند تا 150 کیلومتر پرواز کند.
ملخ صحرایی از کشوری به کشور دیگر و از استانی به استان دیگر می تواند مهاجرت کند.
این نوع از ملخ ها در مسیر عبور خود با تغذیه از سبزینه های مختلف ازجمله جنگل ها، باغهای میوه، علوفه، غلات، صیفی و مراتع را از بین می برند و با توجه به قدرت تخریبی بالایی که دارند باعث قحطی در منطقه نیز می شوند.
7316**3213
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.