اخبار مرتبط

مرتضی کوچکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این دوره از رقابت های قرآنی در بخش کتبی درحال برگزاری است اظهار داشت: سیستان و بلوچستان با 652 حافظ قرآن کریم در این دوره از رقابت ها رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: همچنین آزمون شفاهی این دوره از رقابت های قرآنی 11 و 16 اسفند برای حافظان کل و 18 تا 26 اسفند برای دانش آموزان برگزار می شود.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: این آزمون در 13 شهرستان نظیر زاهدان، زابل، زهک، ایرانشهر، خاش، سراوان، چابهار و بزمان درحال برگزاری است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی به حساب می آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می برند.
تربیت افزون بر 50 هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره ها و کلاس های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.
7316 **6081
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.